Ticaret Bakanlığı yaptığı son duyuru ile birlikte muayene memuru alacağını açıkladı. Açıktan atama sistemi ile gerçekleştirilecek olan bu alım sürecinde alınacak olan memurun sözleşmeli memur sıfatı ile çalışacağı belirlendi. İlanın detaylarına Resmi Gazete'de yer verildi. Ticaret Bölge Müdürlükleri üzerinde istihdamın gerçekleştirilmesi bekleniyor. 

TİCARET BAKANLIĞI MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Alım yapılacak personelin 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48. maddede bulunan şartların tamamını taşıyor olmaları, 

Sınava giriş tarihinde 35 yaşından büyük olmamak,

4 yıllık lisans eğitimi vere bölümlerin hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, maliye, ekonomi, iktisat, işletme, uluslararası ticaret, gümrük işletme bölümlerinden mezun olmak,

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen 2020 yılında yapılan KPSS sınavından ve ilgili puan türü içerisinden en az 70 puan almış olma şartlarının arandığı belirtildi. 

MEMUR ALIM BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

6

Başvuruların tamamı online olarak gerçekleştirilecek. 7 ile 16 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilmesi bekleniyor. Posta olarak yapılan başvuruların kabul edilmeyeceğinin altı özellikle çizildi. Sözlü sınava çağırılacak olan personellerin bu süreçte KPSS başarı sıralamasına göre yapılması bekleniyor. Atama yapılacak olan kadronun 4 katı kadar adayın sözlü sınava çağırılması bekleniyor. 

MEMUR ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANMA TARİHİ

Başvuru sonuçlarının açıklanma süreci Ticaret Bakanlığı'nın internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek. Duyurular sayfası üzerinden takip edilebileceği belirtili. Kariyer Kapısı üzerinden de snava dair bilgilerin görüntüleyebileceği belirlendi. Sözlü sınava girecek olan adayların hem bilgileri hem de sınav bilgilerinin en az süreçten 10 gün önce internet sitesi üzerinden yayınlanması bekleniyor.