Gündem

THY 100. Yılına özel herkese 2 bilet bedava uyarısı!

 Türk Hava Yolları (THY) son zamanlarda dolandırıcılar tarafından gerçekleştirilen yeni bir dolandırıcılığa karşı müşterilerine uyarıda bulundu. Dolandırıcılar sosyal medya aracılığı ile müşterilere bedava bilet ile Türk Hava Yolları (THY) ile vatandaşları karşı karşıya getiriyor.

THY 100. YILA ÖZEL 2 BİLET BEDAVA!

THY Basın Müşavir Yahya Üstün sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Sosyal medya platformlarında “100. yıldönümümüzü kutluyor ve herkese 2 bedava bilet veriyoruz” sloganıyla Türk Hava Yolları A.O. tarafından düzenlenmiş olarak görünen ve kurum adına hediye bilet teklif eden sahte anket paylaşımlarının yayıldığı tespit edilmiştir.” İfadelerini kullandı.

THY UYARI YAPTI!

Son zamanlarda dolandırıcıların bu şekilde vatandaşları dolandırdığını gözler önüne seren THY Basın Müşavir Yahya Üstün bu tür ilanlara itibar edilmemesi gerektiğini belirterek, “Bahsi geçen anketler oltalama(phishing) yöntemleri ile bilgi elde etmeye yönelik kötü amaçlı paylaşımlardır. Resmi web sitemizde veya sosyal medya kanallarımızda yayınlanmadığı takdirde ilgili anket paylaşımlarına itibar edilmemesi önemle rica olunur.” Dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı