ABD'nin ünlü yetişkin animasyon çizgi dizisi The Simpsons Rusya'nın Ukrayna'ya saldırmasının ardından resmi hesaptan Ukrayna desteğini duyurdu.

Gözden kaçırmayın

Atatürk Dizisinde Ali Rıza Bey'i Sürpriz İsim Canlandıracak! Atatürk Dizisinde Ali Rıza Bey'i Sürpriz İsim Canlandıracak!

Amerik Birleşik Devletleri çizgi dizi The Simpsons Türkçe adıyla Simpsonlar Rusya - Ukrayna savaşında Ukraya'ya desteklerini paylaştı. 

Kehanetleri ile ilgili olarak sürekli sosyal medyada yer alan yılların efsaneleşen ödüllü animasyonu The Simpsons Ukrayna Rusya savaşına kayıtsız kalmadı. 

Rusya Ukrayna savaşı için ünlü isimler, markaların yanı sıra ülkelerin resmi hesapları, birleşmiş milletlerin resmi hesapları savaşa karşı sosyal medyadan görüşlerini paylaşıyordu. Teknolojinin ilerlemesiyle özellikle Twitter'da propaganda dünyası başladı.

Sıradan evinden çıkmayan insanlar Twitter hesaplarından her konuda uzman tavırlı imajlarıyla tweetler atarak halkı galyana dahi getirme gücüne sahip. Canlılara doğaya karşı dahi kin, nefret, şiddet, linç, yalan yanlış bilgiler, istismar ikiyüzlülüğü yayılımı oldukça yüksek takipçili hesaplar tarafından yapılıyor.

Rusya - Ukrayna savaşında da dünyanın geldiği hale ilginç görüntüler ortaya koydu. Siyasiler, vatandaşlar sonrası koca devletler de Twitter'dan paylaşımlar yapıyor hatta sosyal medaydan destek için füze, kurşun satın alımı yardımları dahi başlatıldı.

Son olarak The Simpson çizgi dizisi de en azından savaş karşıtı bir paylaşım yaparak bu propaganda kirliğinde insani bir duruş sergiledi.. The Simpson çizgi dizisi savaş karşıtı paylaşımını Ukrayna desteği ile yaptı.

Ünlü çizgi dizinin Simpson ailesi ellerinde Ukrayna bayrakları ile resmedildi.