Merkezi ABD'de bulunan ve haftalık olarak yayınlanan Time dergisi, gelenekselleştirdiği 'Yılın Kişisi' anketini bu yılda düzenledi. Okurları arasında yaptığı anket sonuçlarını yayınlayan dünyanın en prestijli dergisi Time, 2021 yılı için elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın ve aynı zamanda uzay teknolojileri firması SpaceX'in kurucusu Elon Musk'ı seçti.

Elon Musk ''Yılın Kişisi' seçildi

Güney Afrika doğumlu ve 50 yaşında olan Elon Musk, en zenginler listesinde de Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'u geride bırakarak 2021 yılının en zengin kişisi olmuştu. Ekim ayı sonunda Tesla'nın piyasa değerini 1 trilyon dolardan fazlaya çıkaran ve aynı zamanda da uzay girişimcisi olan Musk'ı 'Yılın Kişisi' seçen Time dergisinin baş editörü Edward Felsenthal, Twitter hesabından kazananı açıkladığı mesajında 'Yılın Kişisi Ödülü'nün tam anlamıyla bir nüfuz işareti olduğunu ve hem dünyada ve hem de potansiyel olarak dünya dışında @elonmusk kadar çok az insanın var olduğunu söyledi.

Time Dergisi, aynı zamanda 2021 yılı için ABD'li şarkıcı ve söz yazarı Olivia Rodrigo'yu 'Yılın Sanatçısı' sanatçısı seçerken yine ABD'li Jimnastikçi Simone Biles'ı da 'Yılın Sporcusu' olarak gösterdi.