Temel İhtiyaç Desteği Kredisi İçin Yeni Düzenleme! Vakıfbank, Ziraat Bankası Ve Halkbank Kredi Başvuru Sayfaları

Vatandaşların son günlerde en çok ilgi gösterdiği kredi çeşidi olan Temel İhtiyaç Desteği Kredisi ile alakalı olarak son dakika değişikliği yapıldı. Buna göre vatandaşlar Temel İhtiyaç Desteği Kredisi başvurusu yaparken 10.000 TL, 7.500 TL ve 5.000 TL seçeneklerinin birisini tercih ediyorlardı. Artık bu seçeneklere 3.000 TL de eklendi. İşte Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından verilen Temel İhtiyaç Desteği Kredisi başvuru sayfaları ve tüm detayları...

Temel İhtiyaç Desteği Kredisi İçin Yeni Düzenleme! Vakıfbank, Ziraat Bankası Ve Halkbank Kredi Başvuru Sayfaları
19 Nisan 2020 - 10:24

Kredi Garanti Fonu'nun güvencesi ile ve kamu bankaları Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası aracılığı ile vatandaşlara verilen Temel İhtiyaç Desteği Kredisi başvuruları devam ediyor. Çok büyük bir ilgi gören Temel İhtiyaç Desteği Kredisi maddi olarak zor durumda kalan vatandaşların imdadına yetişiyor.

İşinden ayrılan, kirasını ödeyemeyen, faturaları ödeme güçlüğü yaşayan, ailesinin geçimini sağlayamayan, temel gıda ürünlerini tedarik edemeyen, temizlik ürünleri alacak maddi durumu olmayan, ev hanımı, öğrenci, emekli, memur, serbest çalışan tüm vatandaşların kullanabilmeleri için Temel İhtiyaç Desteği Kredisi uygulamasına başlandı. Buna göre bu vatandaşlar Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank aracılığı ile Temel İhtiyaç Desteği Kredisi başvurusunda bulunuyorlar. Bu başvurular bankalar tarafından Kredi Garanti Fonu'na iletiliyor. Burada yapılan değerlendirme ile vatandaşlara Temel İhtiyaç Desteği Kredisi verilip verilmeyeceği kararlaştırılarak bankalara bildiriliyor. Bankalar da olumlu ya da olumsuz sonucu vatandaşlara sms yoluyla iletiyorlar.

SİCİLİ BOZUK OLANLARA TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ KREDİSİ VERİLİR Mİ?

Temel İhtiyaç Desteği Kredisi başvurularını değerlendiren Kredi Garanti Fonu son bir güncelleme yaparak kredi sicili bozuk olan vatandaşlara da bu kredinin kullandırılmasına dair bir karar verdi. Ancak kredi miktarı konusunda sınırlandırma getirildi. Buna göre sicili bozuk vatandaşlara 3.000 TL Temel İhtiyaç Desteği Kredisi veriliyor. Bu başvuruyu yapanlar kısa sürede kredilerini kullanabiliyorlar.

TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ KREDİSİ YENİ DÜZENLEME

Vatandaşlara Temel İhtiyaç Desteği Kredisi verileceği Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından vatandaşlara bildirilmesi büyük bir heyecan yaratmıştı. Başvuruların başlaması ile çok yoğun bir talep oldu ve rekor başvuru yapıldı. Kredi Garanti Fonu'nun ayırdığı Temel İhtiyaç Desteği Kredisi toplam bütçesi gelen başvuruları karşılayamaz olunca bir değişikliğe gidildi. Bu değişiklik önce açıklanmadı. İlk etapta kredi tutarları 5.000 TL, 7.500 TL ve 10.000 TL olarak belirlenmişti. Çok sayıda vatandaş 10.000 TL başvurusu yaptı. Bu başvuruların yüzde 90'lık bir kısmı 10.000 TL olarak onaylanmadı. Vatandaşlara 3.000 TL Temel İhtiyaç Desteği Kredisi tahsisi yapıldı. Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank da bunun üzerine ortak bir açıklama yaparak Temel İhtiyaç Desteği Kredisi hakkında yeni bir düzenleme yapıldığını açıkladılar. Buna göre artık Temel İhtiyaç Desteği Kredisi kredi tutarı seçeneklerine 3.000 TL de eklendi.

TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ KREDİSİ GERİ ÖDEME PLANI

Temel İhtiyaç Desteği Kredisi geri ödeme planı da bankalar tarafından yayınlandı. Buna göre bu kredilerin 6 ay geri ödemesi olmayacak. 6 ay sonra başlayacak taksitlerle 30 ay süre içerisinde toplam borcun tamamı bankalara geri ödenecek.TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ KREDİSİ BAŞVURU SAYFASI

Vatandaşların en çok merak ettikleri konulardan birisi de Temel İhtiyaç Desteği Kredisi için nasıl başvuru yapacakları oldu. Öncelikle bu başvurular banka şubelerinden yapılmıyor. Bu başvuruyu yapabilmek için hane gelirinin 5.000 TL'den az olması gerekiyor. Ayrıca başvurunun sadece bir bankaya yapılması gerekiyor. Yani Ziraat Bankası'ndan Temel İhtiyaç Desteği Kredisi başvurusu yapan bir vatandaşın Vakıfbank'tan da Temel İhtiyaç Desteği Kredisi başvurusu yapması kabul edilmiyor. Bu başvurular mükerrer başvuru olarak değerlendirilip Temel İhtiyaç Desteği Kredisi talepleri onaylanmıyor. Her banka Temel İhtiyaç Desteği Kredisi başvurusu için internet üzerinde başvuru kabul ediyor.

VAKIFBANK:

https://subesizbankacilik.vakifbank.com.tr/gunlukfinans/Subesiz2/DestekKredisiBasvuru.aspx

ZİRAAT BANKASI:

https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi-kullandirim

HALKBANK:

https://sube.halkbank.com.tr/InternetBankingHost/CreditAppealNonBanking

 

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum