Temel İhtiyaç Desteği Kredisi İçin Yeni Düzenleme! İki Banka Daha Başvuru Almaya Başladı

Temel İhtiyaç Desteği Kredisi için son dakika gelişmesi yaşandı. Buna göre kamu bankaları Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından verilen Temel İhtiyaç Desteği Kredisi imkanı sunan bankalara iki banka daha katıldı. Buna göre vatandaşlar Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım üzerinden de Temel İhtiyaç Desteği Kredisi başvurusu yapabilecekler.

Temel İhtiyaç Desteği Kredisi İçin Yeni Düzenleme! İki Banka Daha Başvuru Almaya Başladı
22 Nisan 2020 - 23:47

 

Türkiye'de son dönemlerde vatandaşlar en çok ilgi gösterdiği kredi çeşidi Temel İhtiyaç Desteği Kredisi oldu. Milyonlarca vatandaş Temel İhtiyaç Desteği Kredisi kullanmak için bankalara başvuruda bulundular. Başvurularını tamamlayan vatandaşların çok büyük çoğunluğuna istedikleri miktarlarda olmasa bile Temel İhtiyaç Desteği Kredisi kullandırıldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın ilk bildirdiği açıklamada Temel İhtiyaç Desteği Kredisi üç kamu bankası tarafından veriliyordu. Kredi Garanti Fonu'nun garantörlüğünde verilen Temel İhtiyaç Desteği Kredisi yalnızca Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası'ndan vatandaşlara kullandırılıyordu. Alınan son karar ile bu listeye iki banka daha eklendi. Buna göre Temel İhtiyaç Desteği Kredisi Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım tarafından da verilebilecek.

Yapılan son değişikliğin ardından hem Ziraat Katılım hem de Vakıf Katılım internet sitelerine Temel İhtiyaç Desteği Kredisi için ayrıntılı açıklamalar eklenerek başvurular alınmaya başlandı. İnternet aracılığı ile kabul edilen başvurular için her iki banka da form doldurarak başvuru kabul ediyor.Temel İhtiyaç Desteği Kredisi ile vatandaşlara 6 ay geri ödemesiz 36 ay vadeli 10.000 TL'ye kadar 0,49 faizle kredi imkanı sunuluyor. Bu krediden yararlanmak için vatandaşların hane gelirlerinin aylık 5.000 TL'den az olması gerekiyor. Her evden sadece bir kişiye verilen Temel İhtiyaç Desteği Kredisi için başvurular devam ediyor.

Vatandaşların bu konuda en çok merak ettikleri konu ise Temel İhtiyaç Desteği Kredisi imkanının bankalar tarafından sicili bozuk vatandaşlara da kullandırılıp kullandırılmadığı oluyor. Bu konuda her gün çok sayıda arama yapılıyor. Temel ihtiyaçların giderilmesi verilen Temel İhtiyaç Desteği Kredisi bu vatandaşları da kapsıyor. Ancak bu vatandaşlara 3.000 TL kredi veriliyor.TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ KREDİSİ BAŞVURU SAYFALARI

Temel İhtiyaç Desteği Kredisi için başvuruları kabul ee başlayan iki yeni bajka olan Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım vatandaşların yoğun talepleri ile karşılaştılar. Bu bankalar aracılığı ile Temel İhtiyaç Desteği Kredisi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar Vakıf Katılım için https://vakifkatilim.com.tr/tr/bireysel/bireysel-ihtiyac-destegi-finansmani adresinden; Ziraat Katılım için https://anindahesapac.ziraatkatilim.com.tr/financing/ adresinden başvurularını yapabilirler.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum