TEM otoyolunda yolcu otobüsü yangını: Yolcular yol kenarında bekletildi

İstanbul'dan Çorlu'ya giden Metro firmasına ait yolcu otobüsünün lastiğinde başlayan yangın bir anda panik yarattı. Yolcular kontrollü bir şekilde indirilirken yangın kontrol altına altına alınan kadar yol kenarında bekletildi.

Gündem 15.11.2021 - 22:07 15.11.2021 - 22:10 Elvan Çıldır

Metro firmasına ait olan ve İstanbul'dan Çorlu'ya yolcu taşıyan otobüs TEM Otoyolu Altınşehir mevkiine geldiğinde lastiği yanmaya başladı. Yangın, içi yolcu dolu otobüste bir anda paniğe neden oldu.

Öğlen saat 13.30 sularında TEM Otoyolu Altınşehir mevkiinin Edirne istikameti yönünde meydana gelen olayda iddialara göre İstanbul'dan kalkış yapan ve Çorlu'ya yolcu taşıyan Metro firmasının 34 BK 6815 plakalı yolcu otobüsünün sol lastiği bir anda yanmaya başladı.

TEM otoyolunda yolcu otobüsü yangını-1

Otobüsün altından gelen dumanları gören yolcular, durumu hemen otobüs şoförüne bildirdi. Otobüs şoförü, otobüsü hemen yol kenarına çekti ve 1'i çocuk toplam 21 yolcu kontrollü bir şekilde otobüsten tahliye edildi. Lastikte başlayan yangın otobüs çalışanları tarafından söndürülürken ihbar üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri TEM Otoyolu'nda herhangi bir kazanın meydana gelmemesi için tedbir alırken itfaiye ekipleri ise yangının tamamen sönüp sönmediğini kontrollerini gerçekleştirdi.

TEM otoyolunda yolcu otobüsü yangını

Otobüste meydana gelen yangın sonrası, yolcuların başka araca sevk edilmesi için yaklaşık bir buçuk saat TEM Otoyolu kenarında bekletildi. Firmanın yolcular için başka bir otobüs göndermesi sonrası yolcular, bekledikleri noktadan alınarak yollarına devam ettiler. 
 

Yorumlar