TEM otoyolunda korkunç kaza! Ticari taksideki 10 kişi yaralandı..

TEM Otoyoluna bağlı Büyükçekmece Bayındır mevkiinde içerisinde yabancı uyruklu kişilerin olduğu bir ticari taksi, akaryakıt tankerine çarptı. Meydana gelen kazada, taksi sürücüsü dahil 10 kişi yaralandı.

Gündem 04.11.2021 - 10:29 04.11.2021 - 10:37 Elvan Çıldır

İstanbul'da bir ticari taksi aldığı 9 Afganistan uyruklu yolcuyla Tem Otoyolu'nda ilerlerken, Büyükçekmece Bayındır mevkiine geldiği sırada seyir halinde ilerleyen bir akaryakıt tankerine çarptı.

TEM otoyolunda korkunç kaza

İddialara göre Edirne'den aldığı 9 Afgan uyruklu yolcuyu İstanbul'a getirmek için yola çıkan Adnan Yılmaz yönetimindeki bir ticari taksi, Bayındır mevkiinde İstanbul istikameti yönüne seyir halinde olan Gürkan Kuran'ın kullandığı akaryakıt tankerine arkadan çarptı. Çarpmanın şiddetiyle taksi yolda savrularak yol kenarındaki bariyerlere çarptı.

Dün akşam saatlerinde meydana gelen kazada taksi sürücüsü Adnan Yılmaz ile taksinin içinde bulunan 9 yolcu yaralandı. Çevrede bulunanlar durumu hemen 112 Acil Yardı Hattı'na bildirirken olay yerine kısa sürede sağlık, itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. 

TEM otoyolunda korkunç kaza-1

İTFAİYE EKİPLERİ YARALILARA KENDİ MONTLARINI ÖRTTÜ!

Kaza bölgesine gelen polis ekipleri, başka bir kazanın oluşmaması için yolda önlemleri alırken itfaiye ve sağlık ekipleri de kazada yaralananlara ilk müdahaleyi yaptılar. Yaralılar diğer ambulansların gelmesi için bekletilirken itfaiye ekipleri  yerde yatan yaralıların üzerine kendi montlarını örttüler. Ambulansların kaza yerine ulaşmasıyla 10 yaralı hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken kazaya karışan ticari taksi çekicinin yardımıyla olay yerinden alındı. Taksinin yoldan kaldırılması sonrası ise TEM Otoyolunun İstanbul istikameti trafiğe kontrollü bir şekilde açıldı. Polis ekipleri ise kazayla ilgili çalışma başlattı.

Yorumlar