İngiliz kulüp Hull City'yi 30 milyon pound karşılığında satın alan Acun Ilıcalı, İngiltere'deki ilk geniş çaplı röportajını DailyMail gaztesinden David Coverdale'e verdi..

Türk televizyonunu ilk olarak yurt dışından getirdiği format Var Mısın Yok Musun ile ele geçiren Acun Ilıcalı daha sonra getirdiği formatlarla Türkiye'nin en zengin kişisi olmayı başardı. 

Hakkında milletvekili dayısı, Adnan Oktar cemaatine dair pek konuşulmayan iddialar olsa da Türk televizyonlarını feth eden Acun Ilıcalı yurt dışına açılmayı sürdürüyor. Muhabirlik dönemlerinde başkası yaptığı takdirde kovalacak olan işlere imza atan Acun Ilıcalı'nın insanları etkileyen ışığı sayesindeki edindiği çevresini de yok sayamayız.

Acun Ilıcalı İngiliz gazetesine verdiği röportajda şu açıklamaları yaptı;

"MİLYONDA BİR YAŞANACAK TÜRDEN BİR HAYATIM OLDU"

"Milyonda bir yaşanacak türden bir hayatım oldu. 20 yaşında evlendim, 21 yaşında baba oldum. 22 yaşında annemi ve babamı Trafik kazasında kaybettim, o arabada kızım da vardı ama 15 kırıkla kurtuldu. 23 yaşında motosiklet kazası geçirdim, yanımdaki arkadaşım hayatını kaybetti. 24 yaşında iflas ettim ve işsiz kaldım. Tüm bunlara rağmen hayata karşı asla olumsuz olmadım..

Daha sonra bir gün bir TV kanalının önünden geçerken spor müdürü beni çağırdı ve muhabir olmak isteyip istemediğimi sordu. İçimden "Para vererek gittiğim stadyumlara bedava gireceğim" diye düşündüm ve kabul ettim..

"HİÇ BAŞARISIZ OLMADIM"

Kariyerim boyunca hiç başarısız olmadım. Her yıl bir öncekinden daha iyi geçti. Hollywood'un en ünlü yıldızlarını Türkiye'deki programımda konuk ettim. Hull'daki güzel insanları mutlu etmek yeni hedefim.
Hayatımdan reyting rekorları kırabilecek 2-3 sezonluk dizi çıkar.

Üç evlilik yaşadım, 4 kızım var. özel hayatımın ilgi çekici olmasından ötürü 10 yıldır Türkiye'de hakkında en çok haber yapılan kişilerden biriyim. Aynı zamanda yapılan bazı anketlere göre Türkiye'de en güvenilir 5 kişiden de biriyim. Türk insanları beni çok seviyor. Sokakta, tribünde, trafikte. Nerede görseler fotoğraf çektiriyorlar. Günde ortalama 200 fotoğraf çektiriyorumdur.

"DEVRİM NİTELİĞİNDE BİR PROJEM VAR"

Başarının bir yılda geleceğini söyleyemem ama gelecek sezondan itibaren yüksek bir konsantrasyonla Premier Lig'e yükseleceğimizi düşünüyorum. İlk hedefimiz bu. Premier Lig'e çıkarsak düşmeye aday takımlardan olmayacağız. Amacımız ilk 6'ya oynamak olacak. Hull City'nin Leicester City'den eksik bir yanı olduğunu düşünmüyorum. Leicester'ın geçtiğimiz yıllardaki performansını takdir ediyorum. Bir sonraki Leicester City olmaya adayız. Hull City olarak kupalar kazanma potansiyeline sahibiz

Buraya para kazanmak için gelmedim. Planlarımda 'Ne kadar kazanırım' diye bir şey yok. Premier Lig'e çıkmak için en pahalı değil ama en doğru transferleri yapacağız. Taraftarlar da Premier Lig'e geri dönmek istiyorsa hep birlikte çalışacağız. Taraftarlar kulübün önemli bir parçası. Taraftarları da oyuna dahil edecek, futbol tarihinde örneği görülmemiş bir devrimin hayalini kuruyorum. Bu planı şimdilik saklı tutmak isterim.

Hull'da bana gösterilen ilgi çok hoşuma gitti. İngiliz futbolunda tarih yazmaya odaklanmış durumdayım