Japonya merkezli girişimci bir firma Honda ve Mitsubishi'nin de destekliği projesinde uçan motosiklet üretti. Tek şarjla 40 dakika havada kalan motosiklet, 680 bin dolara (6 milyon 545 bin lira) satışa sunuldu.

Japonya'da girişimci bir firma tarafından üretimi sağlanan ve satışa sunulan uçan motosiklet, meraklıların büyük ilgisini çekti.  Honda ve Mitsubishi'nin de destek verdiği uçan motosikletin tek şarjla 40 dakika boyunca havada kaldığı ve 100 kilometre kadar hıza ulaştığı öğrenildi.

uçan motosiklet

Gözden kaçırmayın

Gossippasta Hesabına Ne Oldu? Gossip Pasta İnstagramı Neden Kapandı? Gossippasta Hesabına Ne Oldu? Gossip Pasta İnstagramı Neden Kapandı?

Gelecek teknolojileri arasında gösterilen uçan arabaların sürekli gündeme geldiği günümüzde, merkezi Japonya'da bulunan girişimci firma, insanların dikkatleri başka bir yöne çekti. Uçan motosikleti geliştiren ALI Technologies isimli şirket 'XTurismo Limited Edition' adıyla piyasaya sürdüğü uçan motosiklete 680 bin dolar (6 milyon 545 bin lira) istedi.

uçan motosiklet-1

Bir tanesi içten yanmalı, 4’ü de akülü olmak üzere toplam 5 motoru olan uçan aracın tek şarjla 40 dakika kadar havada kaldığı belirtilirken 100 kilometre hıza ulaşabildiği kaydedildi. Servet değerinde bir bedeli olan uçan motosikletin 2022 yılına kadar 200 adet üretilmesinin hedeflendiği öğrenilirken şirketin CEO’su Daisuke Katano, uçan motosiklet ile ilgili fikir için 'Hedefimiz insanlara yeni bir hareket şekli sunmak' ifadelerini kullandı.

uçan motosiklet-2