Uygun kredi faiz oranı ve vade imkanları ile taşıt sahibi olmak isteyenler dikkat! İşte TEB'den taşıt kredisi.

Türkiye Ekonomik Bankası (TEB) kendi bünyesi kapsamında kredi kampanyaları düzenlemeye devam ediyor. Konut ve ihtiyaç kredisinde uygun faiz oranı ve vade seçeneklerinden sonra şimdide taşıt kredisi için her bütçeye uyabilecek kredi kampanyası düzenlenmekte.

İster sıfır kilometre ister ikinci el olsun taşıt sahibi olmak veya taşıtını yenilemek isteyen vatandaşlar için Türkiye Ekonomi Bankası güncel faiz oranları ile taşıt kredisi imkanı sunmakta. İhtiyaç kredisi ve konut kredisi kampanyalarında en çok tercih edilen bankalardan olan TEB, vatandaşın taşıt kredisi kampanyası isteğini de geri çevirmemiş. Yapılan kampanya kapsamında başvuru  için gerekli belgeler ve kredi kullanım koşulları da banka tarafından detaylandırılmış durumda. Bireysel veya ticari taşıt kredisi olmak üzere banka 2 seçenekli bir kampanya düzenliyor.

Kredinin Özellikleri

Sıfır kilometre ve 2. el araçlar için 3 ile 48 ay vade arasına yüzde 2.65 aylık faiz oranı uygulayan banka, verilecek kredi miktarını sıfır araçlar için kesin fatura tutarına göre belirlerken, 2. el araçlar için kasko bedeline göre belirli yüzdelerini karşılamakta.

Kasko bedeli 120 bin TL olan araçların yüzde 70, 120-300 bin TL aralığında olan araçların yüzde 50, 300-750 bin TL aralığında olan araçların yüzde 30 ve 750-1 milyon 500 bin Tl aralığında olan araçları yüzde 20’si karşılanıyor

Gözden kaçırmayın

Garanti BBVA, Halkbank, TEB Başvuru Yapanlara Kefilsiz Belgesiz 35000 TL Ödeyecek Garanti BBVA, Halkbank, TEB Başvuru Yapanlara Kefilsiz Belgesiz 35000 TL Ödeyecek

Bireysel Taşıt Kredisi için gerekli belgeler:

●     Kimlik veya ehliyet fotokopisi.

●     Gelir/maaş bordrosu

●     Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son 3 yıllık bilanço, vergi levhası ve Ticaret Sicil Gazetesi.

●     Alınacak  aracın proforma faturası.

●     2. el araçlarda, alınacak aracın ruhsat fotokopisi.

Ticari Taşıt Kredisi İçin Gerekli Belgeler:

●     Firma ortaklarının ve vasa kefillerin kimlik fotokopileri

●     Son 3 yıla ait bilanço ve gelir tablosu.

●     Güncel vergi levhası.

●     Ticaret Sicil Gazetesi.

●     İmza sirküleri

TEB düzenlediği kredi kapsamında, 2. el araçlara sağlanacak kredi için aracın yaşının en üst sınırını 5 olarak belirlemekte.