Alınan bir son dakika haberine göre emekli vatandaşların acil para ihtiyaçlarının karşılanması açısından kullanabilecekleri ve bankalar üzerinden alabilecekleri 2000 TL ile 5.000 TL arasında

Alınan bir son dakika haberine göre emekli vatandaşların acil para ihtiyaçlarının karşılanması açısından kullanabilecekleri ve bankalar üzerinden alabilecekleri 2000 TL ile 5.000 TL arasında değişiklik gösteren ödemeler, bugün itibariyle hesaplara yatmaya başladı. Emekli vatandaşlar, zor durumda olmalarından kaynaklı bir şekilde bankalar üzerinden 5000 TL'ye Varan ödemeyi alabilecekler.

Gözden kaçırmayın

Son Dakika: 4425 numarasına mesaj atanlara 30.000 40.000 50.000 TL Ödeme Verilecek! Son Dakika: 4425 numarasına mesaj atanlara 30.000 40.000 50.000 TL Ödeme Verilecek!

Son dakika haberi ile beraber verilecek olan bu ödemelerden başvuru işlemlerini gerçekleştirecek olan emekli vatandaşlar yararlanabilir. Para ihtiyacı bulunan vatandaşlar açısından verilecek olan bu ödemelerde ise en düşük limit 2000 TL ve en yüksek limit ise 5000 TL olacak şekilde açıklanmıştır. İsteyen vatandaşlar, bu limitleri ihtiyaç kredisi şeklinde kullanabilir ya da isteyen vatandaşlar ise bu rakamları nakit avans limiti şeklinde hesaplarına aktarabilir.

Emekli vatandaşların en çok tercih ettikleri kampanyaların başında gelen ve acil gereksinim hallerinde kullanılan ihtiyaç kredisi şeklinde resmi internet sitesi üzerinden ilan edilen bu kredi kampanyasına katılmak isteyen vatandaşların emekli maaşlarını başvuru işlemlerini gerçekleştirecekleri banka üzerinden almaları gerekiyor. İsteyen vatandaşlar, kredi başvurusu işlemlerini yapabilir ve isteyen vatandaşlar ise krediyi müracaat işlemlerini gerçekleştirmeden, banka hesapları üzerinden ihtiyaç kredisi kullanabilir. Nakit avans limiti kullanmak istenmesi durumunda ise taksitli nakit avans limiti 12 ay vade seçeneği ne kadar 5000 TL'lik nakit şeklinde kullanılacak.

tc-kimlik-numaraniz-ile-ogrenebilirsiniz-emeklilerin-hesaplarina-2000-tl-ile-5000-tl-arasinda-o

Kampanyaya Katılım Koşulları İle Detaylar Neler?

Özel ya da kamu bankalarının başlattıkları bu kampanyalara katılmak amacıyla vatandaşların, hangi bankadan emekli maaşlarını almaları durumunda emekli maaşlarını aldıkları banka şubesinin internet bankacılığı şifresi ile beraber başvuru işlemlerini yapmaları mümkündür. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından yapılan son dakika duyurusu ile nakit ihtiyacı olan vatandaşlara kendi bankalar üzerinden ya da mobil uygulama kullanılarak 5000 TL'ye kadar ödeme alacaklar.