TC kimlik numaralarının son hanesine para yattı! Ekonomik olarak ülkemizde yaşayan herkes büyük oranda nakit sıkıntısı yaşamaya devam etmektedir. Bu konudaki en büyük zorluklardan birisini ise öğrenciler yaşamaktadır

Gözden kaçırmayın

Nakit ödemeler hesaplara yatıyor! 15.000 TL üzerinde kimlik numaranızı vererek alabileceksiniz! Nakit ödemeler hesaplara yatıyor! 15.000 TL üzerinde kimlik numaranızı vererek alabileceksiniz!

Ekonomik koşulların giderek zorlandığı bugünlerde devlet tarafından yapılan destek ödemeleri herkes tarafından büyük bir merakla ve heyecanla beklenmektedir. Bu konuda en son yapılan ödeme haberleri ise gençlerin TC kimlik numaraları üzerinden gerçekleştirilmiştir.

Ödeme bekleyen yüz binlerce öğrencinin hesabına ise TC kimlik numaraları üzerinden yapılan ödemeler öğrencilerin büyük bir oranda bütçelerine rahatlatacaktır.  Banka hesaplarına yapılan ödemeler ise öğrencinin TC kimlik numarasının son hanesine göre yapılmıştır.

Bu konu ile ilgili olarak Gençlik ve Spor Bakanı Sn. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Mart ayı için yapılacak olan burs ve kredi ödemeleri 6 Mart ile 10 Mart arasında öğrencilerin TÇ kimlik numaralarının son hanesine göre gerçekleştirileceği şeklinde bir açıklama yapmıştı. Öğrencilerin merakla beklediği ödemeler ise 10 Mart itibari ile tamamlanmıştır.

TC KİMLİK NUMARASINA ÖZEL OLARAK ÖDEME YAPILDI

o-bankadan-yuzleri-guldurecek-haber-10000-tl-nakit-hesaplara-yapiliyor1

Ekonomik olarak ülkemizde yaşayan herkes büyük oranda nakit sıkıntısı yaşamaya devam etmektedir. Bu konudaki en büyük zorluklardan birisini ise öğrenciler yaşamaktadır. Yaşanan nakit sıkıntısı nedeni ile öğrenim hayatlarını olumsuz etkileyen maddi sorunlara çözüm olarak öğrenciler Kyk kredisi ya da Kyk bursu almaktadır.

Bu konu ile ilgili yapılan son düzenlemeler da burs ya da kredi alan öğrenciler kendi TC kimlik numaralarının son hanesi uyarınca ödemelerini kendilerine tahsis edilen özel bir günde almaktadır.

TC kimlik sonu sıfır ile bitenler 6 Mart tarihinde, 2 olan kişiler 7 Mart tarihinde; dört olan öğrenciler ise 8 Mart tarihinde, son hanesi 6 olan kişiler 9 Mart tarihinde, 8 olan kişiler ise 10 Mart tarihinde ödemelerini almıştır.