Emekli olan kişiler acil nakit ihtiyaçlarını da kullanabilecekleri ek ödemeleri artık kamu bankaları tarafından alabilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından söylenen ve meclis onayından de geçen bu ödemeler en yakın zamanda kamu bankaları tarafından emeklilerin hesaplarına yatacak. Emekli olan kişiler Bu paraları alabilmeleri için Ziraat Bankası VakıfBank Halkbank veya PTT üzerinden emekli maaşı alması gerekiyor. Ziraat Bankası VakıfBank Halkbank ve PTT üzerinden emekli maaşı alan vatandaşlar 50.000 TL'ye kadar nakit kredi kullanabilecek ve 10.000 TL'ye kadar da artı para alabilecek. Daha önce bu bankalar üzerinden kredi kullansanız bile kredi başvurusunu tekrardan yapabilecek ve o borçlarınız etkilenmeden istediğinizde mitlerde kredi kullanabileceksiniz.

Başvurular nasıl yapılacak?

Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar en yakın banka şubesine giderek veya bankaların resmi internet sitelerine girerek buralardan başvuru yapabilirler. Ziraat Bankası VakıfBank Halkbank ve PTT üzerinden başvuru yapmak için emekli maaşını hangi bankada ise o bankayı tercih etmeniz gerekiyor. Düşük yemekler de ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız banka şubelerine gitmeden İstediğiniz zaman internet bankacılığı üzerinden de 20.000 TL'ye kadar kredi kullanmanız mümkün olacaktır. Emekli maaşını bu bankalardan alan vatandaşlar devlet destekli olarak verilecek ek ödemeler haricinde borç kapatma kredileri de kullanılabilmektedir.

tbmmden-cikan-onay-sonrasi-kamu-bankalari-049-faizli-50-000-tl-veriyor

Borç kapatma kredisi nedir?

Ziraat Bankası VakıfBank Halkbank veya PTT üzerinden emekli maaşı alan vatandaşlar 100.000 TL'ye kadar diğer bankadaki olan ihtiyaç kredisi kredi kartı ve varsa kredili mevduat hesabı borçlarını kapatmak için transfer kredisi başvurusunda bulunabiliyor. Başvuru yaptıktan hemen sonra banka sizleri 5 dakika içerisinde sonucunu söyler ve ne kadar banka borcunuz varsa o kadar kapatma yapar. Kapatma sonrasında banka 5 dakikada sizlere hesabınıza onaylanan tutar gönderir ve sizlerde banka borçları nasıl kapatarak rahat bir nefes alırsınız.

Ziraat Bankası VakıfBank Halkbank ve PTT üzerinden borç kapatma kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız kimlik ve gelir belgeniz ile birlikte en yakın banka şubelerine veya PTT kurumuna giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Boş kapatma kredilerinde internet üzerinden veya Online olarak başvuru yapılmamaktadır. 50.000 TL'ye kadar kullanacağınız kredilerde banka müşterisi olmanız durumunda 36 ay vadeye kadar işlem yaparken 50.000 TL üzerindeki kredilerde 24 ay vadeli kredi kullanacaksınız.