Taşerondan Kadroya Geçen İşçilere TBMM'den Maaş Zammı Müjdesi Mi Geliyor?

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, taşerondan kadroya geçen işçiler ile alakalı olarak şok eden bir açıklama yaptı. Taşeron işçilerin maaş zammı problemlerine ses olan Milletvekili Dursun Ataş taşeron işçilerin mağduriyetlerinin giderilmediğini hatta daha da kötü şartlar altında kaldıklarını söyledi. Taşeron işçilere zam talep eden Dursun Ataş ek olarak da 3 yıllık enflasyon farkının verilecek zamma eklenmesi gerektiğini ifade etti.

Taşerondan Kadroya Geçen İşçilere TBMM'den Maaş Zammı Müjdesi Mi Geliyor?
14 Ekim 2020 - 13:52

Türkiye'de taşerondan kamuya geçişleri gerçekleştirilen işçilerin yaşadıkları sorunlar devam ederken bu işçilerin problemlerini İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, TBMM Genel Kurulu'nda söz alarak gündeme getirdi. 2017 yılında Kanun Hükmünde Kararname ile kamuda taşeron olarak çalışan 900.000 işçinin kadroya alındığını hatırlatan Milletvekili Dursun Ataş bu işçilerin büyük sorunlar yaşamaya devam ettiklerini söyledi.

TAŞERONDAN KAMUYA GEÇEN İŞÇİLERİN MAAŞLARI ASGARİ ÜCRETİN ALTINA DÜŞTÜ!

Taşerondan kamuya geçişi yapılan işçilerin maaşlarına değinen Dursun Ataş, “Kamuya geçişleri sağlanan işçilerin maaşları ile alakalı olarak bir düzenleme yapılmıştı. O dönem bu işçilerin altı ayda bir yüzde 4 zam almaları kararlaştırılmıştı. Bahsettiğimiz işçilerin mağduriyetleri 2020 yılının sonuna yaklaştığımız şu günlerde oldukça arttı. Taşerondan kadroya alınan işçilerin maaşları asgari ücretin bile altına düştü. Ekonomi yönetimi acilen bu soruna çözüm üretmelidir.” dedi.

Aradan geçen 3 yıl içerisinde taşeron işçilerin büyük ekonomik sorunlarla karşılaştıklarını söyleyen Dursun Ataş, “Kadroya geçişleri nedeniyle büyük bir sevinç yaşayan taşeron işçilerin bu sevinçleri gelinen süreçte kursakların kalmıştır. Bu işçi kardeşlerimiz şu anda asgari ücretin bile altında maaş almak zorunda bırakılmışlardır. Koronavirüs sürecinde yaşanan ekonomik gelişmelerle artan hayat pahalılığı taşeron işçilere büyük bir darbe indirmiştir.” ifadelerini kullandı.

3 YILLIK ENFLASYON FARKI MAAŞ ZAMLARINA EKLENMELİ!

Taşeron işçilerin maaş sorunlarına çözüm beklenildiğini söyleyen Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “İşçi sendikaları ile kamu arasında maşşalara yapılacak zamlara dair görüşmelerin devam ettiği bilinmektedir. Çok uzun bir süredir mağduriyet yaşayan taşeron işçilerin geçim sıkıntısına son verecek zam bir an önce yapılmalıdır. Ayrıca bu zamma mağduriyet yaşanan 3 yılın enflasyon farkları da hesaplanara eklenmelidir.” şeklinde konuştu.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum