Ekonomi

Taşeron işçinin maaşı yeniden hesaplanıyor! Taşeron ücret farkı alabilecek mi?

Taşeron işçiler ile alakalı önemli bir karar verildi. Ankara’dan gelen karara göre binlerce taşeronun maaşı yeniden hesaplanacak. Yeni ücretler ne kadar olacak? Açılan dava sonucu ne zaman açıklanacak? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Son dönemde kadroya geçen taşeronun ne kadar maaş alacağı da merak ediliyor. Ankara 24. İş Mahkemesi’nden gelen kararla birlikte, binlerce çalışanın maaşı yeniden hesaplanacak.

Yerel mahkemenin aldığı karara göre asgari ücretten daha fazla alan emekçilerin maaşları 2020 yılında verilecek olan asgari ücrete göre hesaplanacak. Sağlık Bakanlığı’na karşı Ankara 24. İş Mahkemesi’ne açılan davada yerel mahkeme, 10 Eylül 2019 tarihli duruşmada itiraz yolu açık olacak şekilde davanın kabulüne karar verildi.

Bu da demek oluyor ki 2020 Ocak ayında taşeronlara gelecek zamlarda farklılıklar olabilir. İşçinin ücreti asgari ücretin %20, %30, %40, %50 ve katları ise, bu örnek hesaplama temel alınarak 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle ödenecek ücretler tekrardan hesaplanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı