Kamuda çalışan taşeron işçiler için tediye ödemelerinin ne zaman yapılacağı büyük bir merakla bekleniyor. 2021 yılı içerisinde tediye ödemeleri taksit taksit ödeniyor. Yeni dönemde işçiler için 3. taksit tediye ödemelerinin ne zaman yapılacağı konuşulmaya başlandı. İlk ödemenin işçiler için 2021 yılında 29 Ocak tarihinde yapıldığı belirlenmişti. Bunun ardından ikinci ödeme de 11 Mayıs tarihinde yapıldı. Taşeron işçiler bu süreçte yeni ödeme tarihini heyecanla beklemeye başladılar. 

TEDİYE ÖDEMELERİNİN YENİ TARİHİ AÇIKLANDI

4-1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından işçiler için verilecek olan ek ödemenin tarihi uzun sürenin ardından belli oldu. Cumhurbaşkanı ödeme kararını imzaladı. 6772 sayılı kanun kapsamında olan işçiler için ilave tediye ödemelerinin tarihi belli oldu. Yılın ikinci yarısında yapılacak ödeme iki taksitte ödenecek. 3. tediye ödemenin ise 16 Temmuz tarihinde yapılması bekleniyor. Diğer yarısı için ise ödeme tarihi imzalanan karar sonrasında belli oldu. 17 Aralık tarihinde son taksit ödemesinin yapılması bekleniyor. 

İŞÇİLERE NE KADAR ÖDEME YAPILACAK?

Cumhurbaşkanlığı kararı ile birlikte yılın ikinci yarısı için ödeme tarihlerinin belirlenmesinin ardından 26 günlük bir ödemenin daha yapılması bekleniyor. Ödeme tarihi için işçiler arasında geri sayım başladı. Sözleşme kapsamında yer alan işçi sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Bunun ardından kamuda taşeron işçi sayısının artması ile birlikte konfederasyonların talepleri sonucunda şartların iyileştirilmesi üzerine resmi olarak pazarlık sürecinin başladığı belirlendi. Pazarlık sürecinin başlaması ile birlikte ortaya çıkan görüşmelerin Temmuz ayı içerisinde tamamlanması bekleniyor.