Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü 87 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak! İşte Başvuru Tarihleri Ve Şartları!

Türkiye'de iş arayan vatandaşların ilk tercihleri bir kamu kurumunda işe girmek oluyor. Zaman zaman kamu kurumları istihdam edecekleri personelleri yayınladıkları iş ilanları ile arıyorlar. Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü de 87 sözleşmeli personelin işe alımını yapacağını açıkladı. Tapu Ve Kadastro 87 sözleşmeli personel iş başvurusu şartları nelerdir?

Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü 87 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak! İşte Başvuru Tarihleri Ve Şartları!
17 Ekim 2020 - 22:00

Türkiye iş arayan her vatandaş bir kamu kurumunda işe girerek iş garantisini elde etmek istiyorlar. Bunun için kamu kurumları tarafından yayınlanan iş ilanlarına büyük bir talep gösteriliyor. Son günlerde en dikkat çeken iş ilanını Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü yayınladı. Buna göre toplamda 87 sözleşmesi personelin alımı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak.Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından işe alınacak 87 sözleşmeli personelin kadro dağılımı da belli oldu. Buna göre 10 adet sözleşmeli büro personeli ile 77 adet sözleşmeli tekniker işe alınacak. İşe girmeye hak kazanıp çalışmaya başlayacak olan personeller çeşitli illerde görevlendirilecekler.Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü işe alımlar sırasında uygulanacak esasları da kamuoyuna duyurdu. Buna göre işe alımlarda KPSSS (B) grubu puan sıralaması dikkate alınacak. Bu sıralama ile personeller değerlendirilerek işe alım süreci işletilecek.

TAPU VE KADARSTRO 87 SÖZLEŞMELİ PERSONEL İŞE ALIM ŞARTLARI NELERDİR?

-657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı şartları taşımak
-2018 KPSS-P93 (B) puan türünden en az 70 puan almak
-Sözleşmeli teknikerler için Tapu Kadastro Meslek Yüksekokulu, Tapu ve Kadastro/Tapu Kadastro ön lisans bölümlerinden mezun olmak


-Sözleşmeli büro personelleri için Emlak ve Emlak Yönetimi, Gayrimenkul Yönetimi, Gayrimenkul Yönetimi Ve Pazarlama ön lisans bölümlerinden mezun olmakTAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'ün açmış olduğu 87 sözleşmeli personel için iş başvuruları 19 Ekim 2020 tarihi mesai saati sonuna kadar müdürlüğün internet sitesi üzerinden yapılacak. İstenen belgeler adaylar tarafından elektronik ortama aktarılarak iş başvurusunda sisteme yüklenecek. Belirtilen ön lisans programlarından mezun olmayan adayların iş başvuruları geçersiz sayılacak. Her aday tek bir pozisyon için başvuru yapabilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum