Ankara'da yaşanan olayda iki çocuğa yönelik tacizi engellemek isteyen 28 yaşındaki Haydarcan Kılıçdoğan isimli genç tacizcilerin bıçaklı saldırısı sonucunda öldürüldü.

Gözden kaçırmayın

Survivor All Star'daki Kadına Şiddet İddiası İçin Emniyet ve RTUK Devreye Giriyor: Hani Kadın Beyanı Esastı? Survivor All Star'daki Kadına Şiddet İddiası İçin Emniyet ve RTUK Devreye Giriyor: Hani Kadın Beyanı Esastı?

Olay geçtiğimiz günlerde Ankara'da yaşandı. 

Gelen bilgilere göre yaşları 12-13 arasında olan iki kız oturdukları cafe'ye gelen ve  madde bağımlısı oldukları öne sürülen kişilerin önce sözlü ardından fiziksel olarak tacizine maruz kaldı.

Medyaport.net'ten Ayça Onuralmış'ın haberine göre; bu esnada yaşanan olaya şahit olan 28 yaşındaki Haydarcan Kılıçdoğan ve ve bir çalışan olaya müdahale edince, tacizci grup ile aralarında tartışma yaşandı. 

Tacizi engellemek isteyen 28 yaşındaki genç

Tüm çabalara rağmen kurtarılamadı

Kısa süre içinde taraflar arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü ve Haydarcan Kılıçdoğan kafenin dışında 6 yerinden bıçaklandı. Olayı görenlerin haber vermesiyle birlikte olay yerine kısa süre içinde 112 sağlık personeli sevk edildi. Gelen ekipler bıçaklanan 28 yaşındaki genci yapılan ilk müdahale sonrasında hastaneye kaldırdı. Ancak hastanedeki tüm çabalara rağmen Kılıçdoğan yaşamını yitirdi.

Daha önce emniyete şikayet edilmişler

Yakınları saldırının Ankara Batıkent Meydanı'nda bulunan madde bağımlıları tarafından gerçekleştirildiğini söyledi. Görgü tanıkları, Batıkent Meydanı'nda kadınların taciz edildiğini belirtirken, Emniyet'e yapılan şikayetlerden sonuç alamadıklarını söylediler.