Acun Ilıcalı, BluTV'de yayınlanan ve sunuculuğunu Cansu Canan Özgen'in üstlendiği  "40" programına konuk oldu ve O Ses Türkiye ile ilgili açıklamalar yaptı.

Ilıcalı öncelikle kendisi ile ilgili estetik sorusuna; “Hiç estetik yaptırmadım ama, estetik yaptıranlara da karşı bir tarafım yok. Tadında estetiği başarılı buluyorum, çünkü fiziksel bazı zorluklara dönüşen durumlar oluyor insanlarda… Orayı da yaptırsam, burayı da yaptırsam 3’er yaş 5’er yaş geriye gideceğim zannediyorlar, ben onun öyle düşündüğünü düşünmüyorum. Amerika’da Miami’de estetiksiz kadın yok. Ama estetik insanın hayatında olmalı, ama tadında olmalı diye düşünüyorum” diyerek yanıt verdi.

Sonrasında ise O Ses Türkiye programına Hadise sonrası Ebru Gündeş’in alınması ile ilgili gelen soruya ise suskunluğunu bozarak cevep verdi.

O Ses Türkiye’den Hadise’nin ayrılması ve sonrası Ebru Gündeş’in gelmesi ile ciddi bir kan kaybı yaşanmış ve programın reytingleri endişe verici boyutlara gelmişti. Akıllarda her geçen gün farklı sorular yaratan bu durum karşısında Acun Ilıcalı sessizliğini hep korumuştu.

İşte Acun Ilıcalı’nın Hadise konusundaki merak edilen yorumu şu şekilde oldu;

Acun Ilıcalı ve Hadise hakkında şaşırtan iddia

“Ebru Gündeş’i Hadise’ye tercih etmedim. Bir kere Hadise, O Ses Rap’te var, gözden kaçıp da konuyu başka yere taşımak isteyen gözler olabilir… O Ses Rap projemiz var, Hadise orada yer alacak, aynı ismi 2 yerde kullanma şansımız yok. Dikkat ederseniz biz O Ses Rap’e geçen sene başladık ve geçen sene de jüri üyemiz Hadise’ydi. Hadise’yi biz rapçi olmamasına rağmen O Ses Rap’e koyduk ki, bu şu demek oluyor, rapçi olmamasına rağmen Hadise’yi rap’e koyuyorsak bizim Hadise’ye olan güvenimizi gösteriyor ve aramızdaki ilişkinin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Öbür tarafta da O Ses Türkiye’de jüri değiştirmemiz lazım, her sene değiştirdik jüriyi, nerdeyse değişmeyen senemiz olmadı diyebilirim. Aynı jüriyle 2 sene çok nadir devam ediyoruz, Hadise’yi buraya koyduk, Ebru’yla bu sene beraber olmak istedik, teklif ettik, kabul etti, Ebru da bu tarafta kaldı. Birisi Rap’te, birisi de baktığın zaman normal O Ses’te”