Yaşam

Suriyeli cani ağabeyin kız kardeşine yaptığını okuyunca kanınız donacak!

Türkiye’de son zamanlarda en çok tartışılan konular arasında yer alan Suriyeli mültecilerin yaptıkları bu sefer herkesin kanını dondurdu. Suriye’deki savaştan kaçarak Adana’nın Kozan ilçesine bağlı Çanaklı Mahallesi Eryiğit Sokak’a yerleşen Suriyeli Dahir ailesinin 15 yaşındaki kızları Mukaddes Dahir, ağabeyi Behsil tarafından banyoda boğazı kesilerek öldürüldü. Olayın yaşanmasının ardından gelen İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, kız kardeşinin boğazını keserek öldüren ağabey Behsil Dahir’i gözaltına aldı.

EVLENMEDİĞİ İÇİN BOĞAZI KESİLEREK ÖLDÜRÜLDÜ

Polis ekipleri tarafından ifadesi alınması için emniyete götürülen şüpheli Behsil Dahir, verdiği ilk ifadesinde 15 yaşındaki kız kardeşini aralarında çıkan tartışma sırasında öldürdüğünü itiraf etti. Kardeşini neden öldürdüğünü de açıklayan cani ağabey Behsil, kız kardeşini  yaklaşık 3 ay önce Suriye’deki bir akrabaları ile söz yaptıklarını fakat  kız kardeşinin evlenmekten vazgeçmesinin ardından eve geldiğini evde bulunan annesine 300 TL para verip alışveriş yapmasını söyledikten sonra kız kardeşini banyoya götürerek boğazını kestiğini ifade etti.

GENÇ KIZ DEFNEDİLDİ

15 yaşındaki kız kardeşini canice öldüren ağabey, ifadesinin alınmasının sonrasında Kozan Adliyesi’ne sevk edildi.  Evlenmek istemediği için öldürülen 15 yaşındaki genç kızın cenazesi yapılan otopsi sonrasında ilçe mezarlığına defnedildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı