Süper Lig'in İlk Önemli Derbisi İçin Nefesler Tutuldu!

Süper Lig'in start almasından hemen sonra ilk 5 haftanın puanları belli oldu. Bu durum Beşiktaş'ı ve Fenerbahçe'yi ateş ve barut haline getirirken, derbi için heyecan dorukta.

Süper Lig'in İlk Önemli Derbisi İçin Nefesler Tutuldu!
25 Eylül 2017 - 16:44

Bu yıl Süper Lig, önceki yıllara göre çok daha farklı bir atmosfer ile başladı. Yaz sezonundaki transfer süreci konusunda birçok takım beklentisini karşılayamazken, kimileri ise çok önemli adımlar atarak takımlarını bir adım öne taşımayı başardı. Bu senenin transfer konusunda sorunlu isimlerinden birisi ise Fenerbahçe oldu. Fenerbahçe lige transfer açısından olumsuz başlarken bir yandan Avrupa Ligi'nden elendi, bir yandan da Süper Lig'e istediği şekilde başlayamadı. Puan tablosunda ezeli rakiplerinden puan olarak bir hayli geri kalan Fenerbahçe şimdi Beşiktaş karşılaşması ile bu farkı güçlü bir şekilde kapatmaya hazırlanıyor. Kadıköy'de gerçekleşecek olan Beşitaş-Fenerbahçe karşılaşması bu akşam izleyenlere büyük bir müsabaka deneyimi yaşatacak.

6. HAFTADA İSTANBUL YANACAK

İki İstanbul'lu takımın Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda karşı karşıya geleceği 6. haftada Beşiktaş ile Fenerbahçe kozlarını paylaşacaklar. 23 Eylül 2017 saat 19:30'da başlayacak olan karşılaşma iki takımın bu zamana kadarki 344. karşılaşması olacak. Son 12 yıldır Kadıköy'den galip olarak ayrılamayan Kara Kartal bu karşılaşma için ligdeki başarısını da koruyabilmek adına oldukça güçlü bir hazırlık yapıyor. Diğer yandan Fenerbahçe ise son 8 derbisinde mağlubiyet almamış olmanın serisini korumak isteği ve Süper Lig'deki dengeleri değiştirme isteği ile Beşiktaş'ın karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Sarı Kanarya'da karşılaşma için tüm hazırlıklar sürerken oyuncular konusunda da son kararlar veriliyor. 

BEŞİKTAŞ OYUNCU KRİZİ YAŞAYABİLİR

Beşiktaş'ın kırmızı kart cezası alan sevilen futbolcusu Tosic'in cezası resmen sona erdi. Bu durumda Beşiktaş güçlü oyuncusuna bu karşılaşmada forma giydirebilecek. Öte yandan Konyaspor karşılaşmasında sakatlanan Adriano ise tedavisi henüz devam etmekte olduğundan bu karşılaşmada forma şansı bulamayabilir. Beşiktaş bu anlamda ilk 11'e karar verirken çok önemli bir taktik planını hazırlamak ve Sarı Kanarya'ya yüklenmek üzere harekete geçmek durumunda.

YORUMLAR

  • 0 Yorum