Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafında yapılan bir açıklamada, 9 Kasım tarihinden itibaren statlarda tam kapasite seyirci alınacağı bildirildi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında statlara kısıtlı seyirci alınması kararı 9 Kasım tarihinden itibaren geçerliliğini yitiriyor. Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) aldığı bir kararda statlarda kısıtlamaların kalktığı ve profesyonel lig maçlarının tam seyirci kapasiteyle oynanacağı bildirildi.

statlarda tam kapasite seyirci

Konuyla ilgili gerçekleştirilen toplantıda alınan karara ilişkin yapılan yazılı açıklamada yönetim kurulunun statlarda tüm sağlık tedbirlerinin uygulanması şartı ile 09.11.2021 tarihinden itibaren oynanacak olan tüm  profesyonel maçlarda stadyumlara yüzde 100 kapasite ile seyirci alınmasına karar verildiği belirtildi.

Gözden kaçırmayın

Oleksandr Zinçenko Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Hangi Takımda Oynuyor? Putin'e Ağır Sözler! Oleksandr Zinçenko Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Hangi Takımda Oynuyor? Putin'e Ağır Sözler!

statlarda tam kapasite seyirci-1

Yüzde yüz kapasiteye ilişkin ayrıntıları açıklayan TFF açıklamasında, Sağlık Bakanlığı'nın 12 yaş ve üzeri kişilere aşı hakkı tanınmasıyla birlikte başlatılan 60 günlük sürenin tamamlanacağı 09.11.2021 tarihi itibariyle 12-17 yaş arasındaki kişilerin aşı takvimini tamamlama imkanına sahip oldukları ve bu sebeple belirlenen tarihten sonra tribünlere seyirci olarak yaş ayrımının yapılmadan yalnızca Sağlık Bakanlığı'nın kabul ettiği aşılardan en az iki dozunu olan yada koronavirüs hastalığını geçirip yine Sağlık Bakanlığı'nın onayı olan aşılardan en az bir dozunu olanların 'Müsabakalarda Uygulanacak Olan Kovid-19 Tedbirlerle İlgili Talimat'a uygun olarak statlara  tam kapasite ile seyirci alınacağı ifadelerini kullandı.