Starbucks karton ve plastik bardakları kaldırıyor. Cam bardaklar depozito karşılığı verilecek. Bu uygulama hayata geçince Starbuck'ın en önemli özelliği hızlı uğraşsız tüketimi nasıl olacak merak konusu oldu.

Dünyanın en ünlü kahve zinciri Starbucks radikal bir karar almaya hazırlanıyor. Starbucks karton bardakları kaldırarak depozito karşılığında cam yada seramik bardak verecek.

Starbucks 2025 yılına kadar atıkları azaltmak için yeniden proje kapsamında yeniden kullanılabilir bardaklara geçmeyi planlanıyor.

Starbucks Sürdürülebilirlik Müdürü Michael Kobori konuyla iligli olarak "Bizim bardağımızı çok seviyoruz ancak kullan - atın her yerdeki sembolü olmak istemiyoruz" diyerek şaşkınlık yarattı.

Gözden kaçırmayın

Yasak Elma Ekin Öldü Mü? Ceyhun Mengiroğlu Diziden Ayrıldı Mı? Neden Ayrıldı? Yasak Elma Ekin Öldü Mü? Ceyhun Mengiroğlu Diziden Ayrıldı Mı? Neden Ayrıldı?

Starbucks Sürdürülebilirlik Müdürü Kobori, Starbucks’ın ikonik bardaklarının atık olarak görüldüğünü ve bunu sonlandırmak için Starbucks'la özdeşleşen belki de Starbucks'ın tercih edilmesindeki en önemli özelliği olan kullan-at bardaklardan vazgeçeceklerini açıkladı.

Starbucks bu kapsamda 2025 yılına kadar depozito karşılığında her müşterinin bir seramik ya da yeniden kullanılabilir kupa ödünç alarak kahve siparişi vermesini hedefliyor. 

Ancak bu uygulamayla Starbucks'ın tercih edilme sebebine büyük bir darbe vurulacak gibi görünüyor. Take away Starbucks'ın en önemli tercih edilen özelliği..