Ak Parti grup başkanvekili Cahit Özkan’dan emekli vatandaşlarımıza ikramiye müjdesi geldi. Cahit Özkan emekli vatandaşlarımızı enflasyon karşısında mağdur etmeyecek inşallah emekli vatandaşlarımız ile ilgili yapılacak zamla asgari ücretteki artışı doğrulayacak emekli vatandaşımızı enflasyon karşısında mağdur olmayacak açıklamalarında bulundu.

Geçtiğimiz aylarda enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte SSK SGK ve Bağ-Kur emekli vatandaşların 2022 yılında kazanacağı tutarlar netleşmiş oldu. Bu konuda en çok merak edilen konu ise emekli vatandaşlara verilecek olan bayram ikramiyeleri ve promosyonlar. SSK SGK ve Bağ-Kur emeklileri öncesinde yılda iki kez bu zamlardan faydalanıyorlardı.

Geçtiğimiz yıllarda tüm bunlara ek olarak senede 2 kez Ramazan ve Kurban bayramlarını özel emekli vatandaşlara ikramiye verilmesi görüşülmüş ve karar verilmişti. 2 maaş zammı ve 2 ikramiye daha alacak olan emeklilere müjdeli bir haber daha geldi, tüm koşulları sağlayan emekli vatandaşlar özel promosyonlardan da faydalanabilecekler. Yeni emekli olan vatandaşlar ve taahhüt süresi dolan vatandaşlar da bu ikramiyelerden faydalanabilecekler.

SSK-SGK ve Bağ-Kur'lulara Ödenecek Olan Bayram İkramiyesi Promosyonu Ne Kadar Olacak?

Ak Parti grup başkanvekili Cahit Özkan’dan Emekli vatandaşlara promosyon müjdesi geldi AK Parti grup başkanvekili Cahit Özkan promosyon zam ve ikramiye konusunda konuşurken ‘’inşallah emeklilerimiz ile ilgili yapılacak zamla asgari ücretteki artışı doğrulayacak vatandaşımızı enflasyon karşısında mağdur etmeyecek’’ ifadelerinde bulundu Böylelikle emeklilerin yanında olduğunu göstermiş oldu.

ssk-sgk-ve-bag-kur-emeklilerine-odenecek-olan-ikramiye-aciklandi-2022-ikramiyeleri-ne-kadar-old1

Emekli vatandaşlarımız için 2 ikramiye ve 2 maaşı ek olarak ocak ayında bir ek iyileştirme olması söz konusu. İkramiyelerde değişikliğe gidilmezse ikramiyeler 1100 lira olarak verilmeye devam edecek taahhüt süresi dolmuş olan emekli vatandaşlar ve yeni emekli olan vatandaşlar da bu promosyonlardan faydalanabilecekler.

Kısacası yeni emekli olan vatandaşlarımız ve taahhüt süresi dolan emekli vatandaşlarımız da dahil olmak üzere 1100 TL ikramiye alacaklar. Hükümet enflasyon karşısında vatandaşı mağdur etmeyeceğini açıklayarak enflasyonla orantılı olarak değişen ikramiye konusunda emekli vatandaşların yanında olduğunu gösterdi. Yeni bir değişikliğe gidilmezse emekli ikramiyeleri 1100 TL olarak verilecek.