Emeklilerin büyük bir heyecanla bekledikleri bayram ikramiye ödemelerinin ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Bu süreçte emekli bayram ikramiye ödemeleri konusunda arama motorları üzerinde yapılan aramaların sıklıkla yapıldığı ifade edilmişti. Emekli olanlar için devlet bayram öncesinde ihtiyaçların karşılanması ve nakit sorununun ortadan kaldırılması için birtakım destekler vermeye devam ediyor. Kurban bayramı öncesinde Temmuz ayı ikramiyelerinin yatırılması bekleniyor. 

EMEKLİLERE BAYRAM İKRAMİYESİ ZAMLANDI MI?

Emekliler için son yıllarda bayram ikramiyeleri standart olarak bin lira olarak yapılıyordu. Ancak enflasyon oranlarının yükselmesi, gelen zamlar bayram ikramiyelerinin de henüz harcanmadan erimesine neden oluyor. Bu konuda emekliler cephesinden birtakım düzenlemelerin gelmesi yönünde çağrılar bulunuyordu. 

Geçtiğimiz Ramazan ayı ile birlikte emekli ikramiyelerinde verildiği tarihten bu yana ilk kez bir artış yaşandı. Bin lira olan bayram ikramiyeleri gelen zam sonrasında 1100 liraya çıkarıldı. Geçtiğimiz günlerde enflasyon oranlarının ve dolayısı ile zamların açıklanmasının  üzerinden yeni bir zammın yapılıp yapılmayacağı merak konusu olmuştu. 

Kurban Bayramı öncesinde de emekli ikramiyelerinin miktarı tartışılıyor. Birkaç ay önce yapılan zamlara ek olarak yeni bir zammın yaılmayacağı belirlendi. Bayram ikramiyeleri emeklilere 1100 lira olarak ödenmeye devam edecek. Yeni emekli olanlar da bu süreç içerisinde bayram ikramiyesini sorunsuz bir şekilde alabilecekler. 

EMEKLİ İKRAMİYE ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

10-1

Emekli ikramiye ödemelerinin ikinci ödemesi için geri sayım başladı. Tüm ödemeler kaemeli olarak 13 ile 16 Temmuz tarihleri arasında ödenecek. SSK emeklileri için ödeme tarihi 13 ile 14 Temmuz olarak açıklandı. Bağkur emeklileri ise ikramiye ödemelerini 15 Temmuzda alacaklar. Emekli Sandığı emeklilerinin ödeme tarihi ise 16 Temmuz olarak açıklandı.