Eğitim

Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu 2020 başladı mı? 2020 sözleşmeli öğretmen alımı başvurusu nasıl yapılır?

Sözleşmeli öğretmenlik için başvuru yapmak isteyen adaylar MEB tarafından yapılan açıklamaları merak ediyordu. Ocak ayı içinde 20 bin sözleşmeli öğretmen alımının olacağını duyuran MEB, ön başvuruların da bugün başladığını açıkladı. Ayrıca 2020 sözleşmeli öğretmen alımı başvuruları 10 Ocak 2002 tarihine kadar alınmaya devam edilecek.

2020 sözleşmeli öğretmen alımı başvuruları alındıktan sonra sözlü sınav için 21 Ocak’ta yeni tarihler ilan edilecek. Öğretmen adayları ilkatama.meb.gov.tr/OBGiris.aspx linki üzerinden ön başvuru yapılabilecek.

2020 SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYIN

2020 Sözleşmeli Öğretmenlik Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ön başvurudan sonra 2020 sözleşmeli öğretmen alımı için adaylar sözlü mülakata davet edilecek. Bu başvurular ilkatama.meb.gov.tr adresinden alınmakla beraber 17 farklı sınav merkezinin tamamı tercih edilebilecek.

Başvuruların onayı il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından yapılacak. Adayların mezuniyetlerinin birden fazla olması durumunda sadece tek bir alan için başvurular kabul edilecek.

Sözleşmeli Öğretmen Alımı KPSS Puan Şartları

Adayların KPSS121 puan türünden en az 50 almış olması gerekiyor. Ayrıca 2018 ve 2019 yıllarında düzenlenen KPSS sınavına katılım sağlayan adayların yüksek olan KPSS puanına göre başvuru ekranında seçim yapması şart.

Rusça, Fransızca, Almanca ve Arapça alanlarından KPSS120 puan türü, diğer alanlardan da KPSS10 puan türüne göre en az 50 puan almış olmak gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı