Eğitim

Sözleşmeli öğretmenler merakla bekliyor! Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? 

On binlerce öğretmen adayı bugün hayalini kurduğu öğretmenliğe kavuşacak. Öğretmenler 12-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen sözlü sınavın sonuçlarını merak bekliyor.Öğretmen adaylarının hepsi gelecek güzel haberi beklerken aynı zamanda aileleri de onlardan gelecek haberi bekliyor.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN MÜLAKAT SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

26 Mart’ta başlayan 20 bin öğretmen alımına ilişkin başvurularda bugün son tarih. Bugün itibariyle Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklanacak.
On binlerce aday sonuçların her an açıklanabilme olasılığından dolayı deyim yerindeyse yerinden kımıldamadan internet sitelerinde Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı mı? Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları saat kaçta açıklanacak? sorularının cevaplarını arıyor.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sÖzleşmeli öğretmen mülakat sonuçlarının açıklanacağı saat haakında herhangi bir bilgi olmasa da öğretmenlerin heyecanı yükselmiş durumda. Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları 4 Temmuz yani bugün açıklanıyor. Öğretmen adayları her an Sonuçların açıklanmasını beklerken öğlen saatlerinde sonuçların açıklanması tahmin ediliyor.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Mülakattan başarılı olan öğretmen adayları tercihleri 30 Temmuzda başlayacak ve 5 Ağustos’ta sona erecek. Tercih sonuçları 9 Ağustos’ta ilan edilirken öğretmenler 2 Eylül itibarıyla görevlerine başlayacaklar.

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı