Yapımcılığını Medyapım'ın üstlendiği ve sunuculuğunu Tansel Öngel'in yaptığı, jürisinde ise Eda Ece, Melis Sezen, Alican Yücesoy ve Doğu Demirkol'un yer aldığı yarışma programı Maske Kimsin Sen, tüm dünyada Masked Singer adı ile yayınlanıp büyük bir beğeni toplamış ve hiçbir rahatsızlık sebebi de olmamıştı.

dem-1CpS_cover

Ancak programın Türkiye’de yayınlanması sonrası ilginç tepkiler gelmeye başlandı. Özellikle sosyal medyada FOX TV’nin hedefe alınması ve #FoxtvhaddiniBil etiketi ile gündeme taşınan konu tartışmalara sebep oldu.

Prime time da kadına şiddet, taciz, tecavüz, insan öldürme, soygun, kumar gibi birçok konunun sergilendiği programlar son sürat devam edip, ilgi ile izlenirken bu programın sorun olması geniş bir kesime samimi gelmedi.

Maske Kimsin Sen yarışması, izleyicileri ikiye böldü - Son Dakika Magazin

“Çocuklar korkuyor” sebebi ile hedefe konulan Maske Kimsin Sen için “çocuklar şiddet sahnelerinden ya da öldürme, katletme sahnelerinden neden korkmuyor?” sorusu ile mantık hatasına dikkat çekilen durum sosyal medyada tartışılmaya devam ediyor.

Eleştiriyi biraz daha öteye taşıyıp “satanizm/paganizm ritüelleri” olarak yorumlanan programın, çocuklara satanizmi aşılamaya çalıştığı bile söylenirken bir grup ise FOX TV’nin ana akım medyada muhalif haberlere de yer verebilen tek bağımsız kanal olarak kalmasını hatırlattı.

Özellikle birçok ana akım medya kanalının iktidar ile yakınlığı bilinen Demirören Medyası bünyesinde olması, Demirören Holding ve sahibi Yıldırım Demirören’in devletten aldığı destek ve ihaleler ile gündemde tanınıyor olması dolayısı ile sosyal medyada FOX TV’nin hedef gösterilmesi samimi ve iyi niyetli olarak kabul görmedi.

Ülkemizde yaşanan ekonomik durumun ve fahiş zamların açık açık, yumuşatılmadan verildiği ve yorumlandığı tek ana akım medya kanalı olduğu için son dönemdeki yoğun zam ve ekonomi haberleri ile de göze batmaya başladığı yapılan yorumlar arasında oldu.

İşte tartışmalı yorumlardan bazıları;