Son Seçim Anketinin Sonuçları Tartışma Çıkardı! Bu Pazar Seçim Olsa Hangi Parti Yüzde Kaç Oy Alır?

Yöneylem Araştırma Şirketi tarafından yapılan son seçim anketinin sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı. Anket sonuçlarında sürpriz detaylar yer alırken partilerin oy oranları da büyük bir tartışmanın fitilini ateşledi. Bu pazar seçim olsa hangi parti yüzde kaç oy alır?

Son Seçim Anketinin Sonuçları Tartışma Çıkardı! Bu Pazar Seçim Olsa Hangi Parti Yüzde Kaç Oy Alır?
12 Ekim 2020 - 18:40

Saygın anket şirketlerinden olan Yöneylem Araştırma Şirketi tarafından en son yapılan seçin anketinin sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı. Anket çalışması toplamda 67 ilde 2.402 vatandaşın katılımı ile yapıldı. Seçim anketi 23 Eylül ile 27 Eylül tarihleri arasında vatandaşlarla yüz yüze görüşme yapılarak gerçekleştirildi.

VATANDAŞ EKONOMİK KRİZ DEDİ!

Ankete katılan vatandaşlar Türkiye'nin en önemli sorunu nedir sorusuna yüzde 19,9 ile ekonomik kriz, yüzde 16,8 ile koronavirüs salgını, yüzde 15,7 ile işsizlik, yüzde 15,4 ile hayat pahalılığı cevabını verdiler. Ayrıca vatandaşların yüzde 40'ı bir önceki ay en az bir faturalarını ödeyemediklerini söylediler.BAŞKANLIK SİSTEMİ VATANDAŞA SORULDU

Gerçekleştirilen ankette vatandaşlara Türkiye'nin yönetim sistemi de soruldu. Vatandaşların yüzde 48,1'i parlamenter sistemin geri gelmesini isterken yüzde 33'ü ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeli'ne destek verdiklerini bayan ettiler.

HANGİ PARTİ YÜZDE KAÇ OY ALIR!

Yapılan seçim anketine katılan vatandaşlar bu pazar seçim olması halinde hangi siyasi partiye oy vereceklerini de belirttiler. Buna göre vatandaşların yüzde 33'ü tercihini AK Parti'ten yana kullanacaklarını belirttiler. AK Parti'yi yüzde 27 ile CHP takip etti. Üçüncü parti olarak ise yüzde 11,8'lik oy oranı ile HDP çıktı. İyi Parti'nin oy oranı yüzde 11, MHP'nin oy oranı yüzde 8,7, DEVA Partisi'nin oy oranı yüzde 3, Gelecek Partisi'nin oy oranı yüzde 1,3 ve Saadet Partisi'nin oy oranı da yüzde 1,3 olarak açıklandı.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • erdem acar
    6 gün önce
    yaw he he.. son 9 seçimin 6 sında mhp yı hep baraş altı gösterdiniz seçimden sonra utanmadınız hala aynı senaryo aç tavuk buğday ambarı hesabı