Son Gelişmeyi Duyurdular! Dünya Sağlık Örgütünden Koronavirüs Aşısı Açıklaması

Koronavirüs salgınını pandemi ilan eden Dünya Sağlık Örgütü, yapılan aşı çalışmaları hakkında bilgi verdi. Buna göre dünya genelinde 83 koronavirüs aşısı üzerinde çalışma yapılıyor ve bu aşılardan 6 tanesinin insanlar üzerindeki denemeleri başladı.

Son Gelişmeyi Duyurdular! Dünya Sağlık Örgütünden Koronavirüs Aşısı Açıklaması
23 Nisan 2020 - 13:04

 

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) koronavirüs sürecinin başladığı günden itibaren sorumluluk almaya devam ediyor. Tüm ülkeler ile irtibatlı bir şekilde faaliyet yürüten Dünya Sağlık Örgütü yapılan aşı çalışmalarını da yakından takip ediyor.

Bugün Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan açıklamaya göre şu anda dünya genelinde 83 tane koronavirüs aşısı çalışması yapılıyor. Bu çalışmaların tamamı birbirinden bağımsız ve farklı ülkelerde gerçekleşiyor.

Koronavirüs aşı çalışmaları hakkında bilgi veren Dünya Sağlık Örgütü, “Yapılan koronavirüs aşı çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Şu ana kadar net bir sonuç yok. Ancak 6 aşı çalışmasın insanlar üzerinde denemelere başlandığını biliyoruz.” açıklamasını yaptı.

Dünya Sağlık Örgütü geçtiğimiz günlerde aşı çalışmaları hakkında yapılan açıklamada toplam aşı çalışması sayısını 70 olarak açıklamıştı ve 3 aşının insanlar üzerinde denenmeye başlandığını duyurmuştu.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum