Son Dakika: Ziraat Bankası Emeklilere 3 Bin TL ile 50 Bin TL Arasında Ödeme Yapacak. Bir kamu bankası olan Ziraat bankası ödeme kampanyası başlatıyor. Ödemeler 3 bin TL ile 50 bin TL arasında şartlara uygun olan kişilere yapılacak. 50 bin TL’ye varan ihtiyaç kredisinden faydalanmak isteyenler bankaya kredi başvurusunda bulunacak.

Kredi kullanım ihtiyacı olan emekliler Ziraat Bankası ile bu kampanyadan faydalanabilecek. Banka kendi kullanıcılarına banka şubelerine gitmelerine gerek olmaksızın SMS ile başvuru imkanı sunmaktadır. Maaşını Ziraat Bankası üzerinden alan emekliler şubeye gitmeden 3 bin TL ile 50 bin TL arasında ihtiyaç kredilerini 36 ay vade ile kullanabilecek. Maaşını başka bir banka üzerinden alan emekliler de maaşlarını Ziraat Bankasına taşımaları halinde bankanın kendi kullanıcılarına sunduğu düşük faiz oranlarından faydalanabilecek. Emekli maaşını Ziraat Bankası üzerinden alan kişiler 3 bin TL ile 50 bin TL arasında kredi başvurularının olumlu sonuçlanması halinde düşük faiz oranları ve 36 ay vade ile kullanabilecek.

Kampanyadan faydalanmak isteyen emeklilerin bazı şartlara uyumluluğu aranırken uyumluluk olması halinde kredi başvuruları onaylanacak. Maaşını Ziraat Bankası üzerinden almayan emekliler bu kampanyaya dahil olamayacak. İhtiyaç kredisi kampanyasından faydalanmak isteyen emeklilerin maaşlarını “sosyal sigortalar kurumu” veya “e-devlet” sitesi üzerinden Ziraat Bankasına taşımaları gerekir. Maaş alınacak banka Ziraat Bankası olduğunda bankaya gidilerek başvuru yapılabilmektedir.

Acil ihtiyaç hali için Ziraat Bankası bu kampanya ile alınan kredileri hızlı bir şekilde teslim edecek. Kredi kampanyası aracılığıyla yüksek limitli borç kapatma kredisi de kullanılabilmektedir. Bu kampanya dahilinde kredi başvurusunda bulunan kişilerden 5 bin TL’ye kadar olan kredilerde gelir belgesi istenmemektedir.

son-dakika-ziraat-bankasi-emeklilere-3-bin-tl-ile-50-bin-tl-arasinda-odeme-yapacak

Şubeye gitmek istemeyen kişiler Ziraat Bankası mobil uygulaması aracılığıyla da başvuru yapabilmektedir. Mobil uygulama üzerinden başvuru yapmak isteyen emeklilerin maaş hesaplarının bu banka üzerinde olması gerekmektedir. Emekli maaş hesabı bu banka üzerinde olan kişiler 7/24 uygulama üzerinden bu kampanya dahilinde başvuruda bulunabilirler. Mobil uygulama ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmek için öncelikle mobil bankacılık şifresi ile uygulamaya giriş yapılması gerekmektedir. Giriş yapılmasının ardından kredi kullanımı için başvuru yapılabilir.