Türkiye orman yangınları ile mücadeleye devam ederken Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli devam eden ve söndürülen orman yangınları hakkında son dakika bilgilendirmesinde bulundu. Yapılan açıklama ile 31 ilde 129 orman yangınının kontrol altına alındığı belirtilirken ne yazık ki 4 ilde 9 noktada orman yangınlarının ise devam ettiği açıklandı. 

Gelen son dakika haberi ile yangının devam ettiği Antalya Gündoğmuş bölgesinde meydana gelen orman yangını nedeni ile ilçenin boşaltıldığı, acil durum ilan edildiği ve camilerden yapılan anonslarla 2 bin 100 nüfuslu ilçenin hızla tahliyesine geçildiği duyuruldu. 

SON DAKİKA ORMAN YANGINI: ANTALYA GÜNDOĞMUŞ YANGIN NEDENİ İLE BOŞALTILIYOR! 

Orman yangınları yapılan tüm müdahalere rağmen havanın son derece sıcak, nem oranının düşük olması ve rüzgarın etkisi ile yayılmaya devam ediyor. Yurt dışından gelen yangın uçaklarının da müdahale ettiği yangınlar ne yazık ki yerleşim yerlerini de etkisi altına alıyor. Yangınlardan en çok etkilenen bölgeler arasında yer alan Antalya'da Gündoğmuş ilçesi de yangın nedeni ile acilen boşaltılıyor. Yangın nedeni ile 2 bin 100 kişilik ilçenin tahliyesine başlandığı öğrenildi.

orman-yangınları

ORMAN YANGINLARINDA SON DURUM NE, HANGİ İLLERDE ORMAN YANGINI SÜRÜYOR, HANGİ ORMANLAR YANIYOR?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile "Son 6 günde, 31 ilde 129 yangını kontrol altına aldık. Antalya, Muğla, Isparta ve Denizli olmak üzere 4 ilde 9 yangınla mücadelemiz aralıksız devam ediyor" diyerek yangınların son durumu hakkında bilgilendirmede bulundu.

Antalya'nın Manavgat ve Gündoğmuş ilçelerinde 16 adet yangın çıkarken bu yangınların 2'sinin devam ettiği, 

Muğla'nın Marmaris, Köyceğiz, Milas, Seydikemer ilçelerinde 11 orman yangını çıkarken bu yangınların 5'inin devam ettiği, 

Isparta Sütçüler bölgesinde 2 orman yangının çıktığı ve bu yangınlardan birinin devam ettiği, 

Denizli'nin Güney ilçesinde 2 orman yangının çıktığı ve bu yangınlardan birinin devam ettiği açıklandı. 

antalya-orman-yangını

ORMAN YANGINLARI NEDEN SÖNDÜRÜLEMİYOR, YANGINLAR NEDEN ÇIKTI, ORMANLARI KİM YAKIYOR?

Farklı noktalarda pek çok yangının aynı anda çıkması sabotaj iddialarını gündeme taşırken konu hakkında İçişleri Bakanlığı tarafındna soruşturmaların sürdüğü ve konu hakkında resmi açıklama yapılacağı belirtiliyor.