Gündem

Son Dakika: Tel Abyad Bölgesinden Acı Haber Geldi: 1 Şehit 1 Yaralımız Var!

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre keşif görevini yürüten askerle PKK/YPG terör örgütü hain saldırı gerçekleştirdi. 20 Ekim 2019 (bugün) meydana gelen hain saldırıda 1 askerimiz şehir düşerken, 1 askerimiz ise yaralandı. Tanksavar ve hafif silah ateşiyle düzenlenen saldırının detayları haberimizde…

20 Ekim 2019 tarihi ile Tel Abyad bölgesinde keşif gözetleme görevini yürüten askerlere tanksavar ve hafif silah ateşiyle PKK/YPG terör örgütü tarafından saldırı düzenlendi. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) yaptığı son dakika ile elim olayı: “Tel Abyad bölgesinde 20 Ekim 2019 tarihinde keşif gözetleme görevi esnasında PKK/YPG’li teröristlerin açtığı tanksavar ve hafif silahlı ateşi neticesinde bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.” İfadeleri kullanıldı. 

Yapılan Mutabakata Rağmen 20 Taciz Atışı Daha Yapıldı

MSB, ABD ile 17 Ekim’de yapılan Güvenli Bölge Mutabakatı sonrası PKK/YPG tarafından 20 taciz atışı gerçekleştirildiğini duyurdu. MSB resmi açıklamasında: “ABD ile 17 Ekim 2019 tarihinde yapılan Güvenli Bölge Mutabakatına rağmen PKK/YGP’li teröristler tarafından 20 taciz/ihlal gerçekleştirilmiştir. Mutabakata aykırı tüm bu eylemlere rağmen dün çoğu ambulanstan oluşan 39 araçlık bir konvoyun Resulayn’a emniyetle giriş ve çıkışı sağlanmış, yaralıların ve bazı kişilerin bölgeden emniyetle tahliyesi gerçekleştirilmiştir. Bizlerin derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz.” ifadeleriyle durumu özetledi.
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı