son-dakika-tbmm-gecti-hesaplara-15000-tl-odeme-yatacak1 Bugünlerde ekonomik sıkıntılar içinde boğulan birçok vatandaşa nefes olacak bu kampanya, 15.000 TL ‘ye varan ihtiyaç kredisine olanak sağlıyor. Başvuru şartlarını sağlayan vatandaşlar Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası ile nakit kredi kullanabilecekler.

Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankasının resmi sayfalarından duyurdukları kampanyanın detayları açıklandı. 36 ay vadeli ve ilk taksitte 90 gün ertelemeli olan bu kredi kampanyasına şartları uyan vatandaşlar başvuru yapmaya başladılar. Başvuru yapan vatandaşların banka kredi notunun 1100 olması ve bunun yanı sıra başvuru yapan kişinin gelir durumunun düzenli olması gerekiyor.

Ziraat Bankası aracılığı ile bu kampanyaya başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, bankanın kredi şartlarına uygun olması ile en yakın banka şubesine evraklarıyla gidip 15.000 TL kredi kampanyasından yararlanabilirler. Başvuruda gerekli olan evraklar; Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, gelir ve ikametgâh belgesidir. Ayrıca Ziraat Mobil uygulaması aracılığıyla da başvuru yapılabilir. Ziraat bankasından ihtiyaç kredisi almak isteyen vatandaşların emekli olmaları durumdan emekli maaşlarını bu banka üzerinden almalarıyla kredi başvuruları onaylanacaktır. 15.000 TL’ye kadar alınabilecek 36 vadeli ve ilk taksiti 90 gün ertelemeli olan bu krediye başvuru yapmak yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası’nda olduğu gibi, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden de ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanılabilir. Emekli olan vatandaşların yanı sıra asgari ücretle çalışan vatandaşlarda bu bankaların yayınlamış olduğu ihtiyaç kredisi kampanyasından faydalanabilir. Halkbank ve Vakıfbank üzerinden ihtiyaç kredisine başvuru yapan vatandaşların şartları uyumlu olduğu takdirde 15.000 TL ‘ye varan krediyi düşük faiz oranları ile alabilecekler. Başvuru yapmak isteyen kişilerin kredi notunun 1100 puan ve üstü olması gerekiyor. Şartlara uyan vatandaşlar en yakın banka şubesinden ya da bankanın mobil uygulamasından başvuru yapabilirler. Banka şubesinden başvuru yapmak için gereken bazı evraklar vardır. Başvuru yapılırken götürülmesi gereken evraklar; Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, gelir ve ikametgâh belgesi. 36 ay vadeli ve ilk taksitte 90 gün ertelemeli olan ihtiyaç kredisi kampanyasına katılan vatandaşlar istedikleri bir tarihte krediden faydalanabilir.