Son Dakika! Süper Lig'in Başlama Tarihi Hakkında Açıklama

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu yönetiminde bugün Spor Toto Süper Lig'in kaderinin belirleneceği bir toplantı yapıldı. Süper Lig'in devam edip etmeyeceği konusunun görüşüldüğü toplantının detaylarını Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil açıkladı.

Son Dakika! Süper Lig'in Başlama Tarihi Hakkında Açıklama
24 Nisan 2020 - 20:35

 

Bugün video konferans yoluyla Spor Toto Süper Lig'in kaderinin belirleneceği bir toplantı gerçekleştirildi. Bu toplantıya Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu başkanlık yaparken TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Lig'de yer alan kulüplerin başkanları da iştirak ettiler.

Toplantıda görüşülen konular ve alınan kararlar hakkında Göztepe Başkanı ve Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil kamuoyuna duyurdu. Sepil yaptığı açıklamada iki saat süren bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek, “Futbol maçlarının geleceğini konuştuk. Bazı planlamalar üzerine fikir alışverişi yaptık. 12-13-14 Haziran'da liglerin yeniden başlaması gündemimizde var. Kupa maçları da var bunun da planlamasını yapacağız. 26 Temmuz'da sezonun bitirilmesi senaryosu var. Şu anda en mantıklı tarih belirleme bu ama ay sonunda bir toplantı daha yapacağız ve nihai karar orada çıkacak.” dedi.

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, bir süre önce gündeme gelen maçların Antalya'da oynanmasını fikrinin mümkün olmadığını belirterek, “Maçlar seyircisiz olarak oynanabilir ama tek bir şehirde oynanması mümkün değil. Normal işleyiş devam edecek. Takımlar hangi şehirdeyse maçlar o şehirlerde oynanacak. TFF Başkanı bu konuda net bir görüş belirtti. Muhtemel senaryoya göre maçların tamamı seyircisiz olacak.” şeklinde konuştu.

Toplantıda Süper Lig'in tamamlanmamasına dair bir fikir beyan edilmediğini söyleyen Başkan Sepil, “Hem ligler hem de kupa bitirilecek. Bugün bunu görüştük biz. Sağlık Bakanlığı'nın görüşleriyle ay sonunda net bir tarihleme yapacağız.” dedi.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum