Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Avrupa Birliği (AB) delegasyonunun ortak bir projesi kapsamında 0 ile 60 aylık çocukların kreş başta olmak üzere Anaokulu ya da gündüz bakım evine gönderen sigortalı çalışan annelere yönelik aylık €100 yani Türk parası ile 1629 TL ödeniyor.

SGK'dan Süre Uzatma Kararı! 1629 TL Destek Ödeniyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Avrupa Birliği (AB) delegasyonunun ortak bir projesi kapsamında 0 ile 60 aylık çocukların kreş başta olmak üzere Anaokulu ya da gündüz bakım evine gönderen sigortalı çalışan annelere yönelik aylık €100 yani Türk parası ile 1629 TL ödeniyor. Bu projeden yararlanan anneler açısından güzel bir gelişme yaşandı. Ödemeler, halihazırdaki faydalanan anneler açısından 5 ay daha uzatıldı.

İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Malatya'da 1 Nisan 2019 tarihinde yürürlüğe konulan 'kurumsal çocuk bakım hizmetleri yoluyla kayıtlı kadın istihdamının desteklenmesi projesi', çalışan annelere yönelik avantajlar sağlamaya devam ediyor.

Olumlu geri dönüşlerin olması sebebiyle SGK tarafından bu süre 24 aydan 29 aya kadar uzatıldı. Herhangi bir işle sigortalı bir şekilde çalışan ve belirlenmiş yaş aralığındaki çocuklarını kreşe gönderen toplamda 18 bine yakın kadın bu projeden faydalandı ve halen de faydalanmaya devam ediyor. Bu projenin faydalanıcı si olan annelere yönelik €100 olmak üzere toplamda 211178 kez kreş desteği ile her eğitim senesi açısından €100 olmak üzere toplamda 17835 defa kırtasiye ödemesi gerçekleştirdi. Diğer taraftan annelere 3 yılda toplamda 22 milyon 901 bin 300 avro ödemesi gerçekleştirdiği.

sgk-destekli-bankalar-araciligi-ile-40000-tl-nakit-verilecek-ek-nakit-destegi-basvuranlara-odene

Gözden kaçırmayın

Ziraat Bankası emekliye ve çalışana 70.000 TL ödeme yapacak! Bankadan kesin onaylı nakit kampanyası başladı Ziraat Bankası emekliye ve çalışana 70.000 TL ödeme yapacak! Bankadan kesin onaylı nakit kampanyası başladı

Süre 5 ay Daha Uzatıldı

Çocuğun bakımı sebebiyle istihdamdan uzaklaşma faktörü bulunan annelerin kurumsal çocuk bakımı hususunda desteklenmesi sureti ile kayıtlı istihdama katılmaları, dönmeleri veya istihdam piyasasında kalmalarını hedefleyen proje, halihazırdaki faydalanıcılar açısından 5 ay daha uzatıldı.