PTT tarafından yapılan açıklamalar ile vatandaşlara anında nakit ihtiyaçlara yönelik kampanya açıkladı. Uygun faiz oranları ile 20.000 TL'ye varan tutarlarda Aktif Bank aracılığı ile krediler vatandaşlara verilecek. PTT tarafından verilen bu müjdeli haber ile beraber 20.000 TL 36 aylık vade nakit krediler kullanılabilecek. Vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik olarak verilecek bu kredi kampanyasında 20 Bin TL için onay almak istiyorsanız da bu kredi için başvuru yapılması gereklidir. PTT kredisi için başvuru ise SMS ile yapılıyor.

SMS ile kredi için başvuru yapacak kişiler, emekli maaşlarını PTT üzerinden alıyor ise aralarında boşluk bırakarak PTT TC Kimlik numaralarını yazarak 3050’e mesaj olarak göndermeleri gereklidir. PTT maaş müşterisi olunmaması durumunda ise Kredi TC Kimlik yazarak 3050’e mesaj atılması gereklidir.

PTT Kredisi İçin Başvuru Nasıl Yapılmaktadır?

10.000 TL’den başlayan 20.000 TL’ye kadar olan tutarlarda anında nakit veren PTT, yeni kredi açıklaması için uygulanacak olan şart ve detayları ilan etti. PTT tarafından yapılan açıklama ise nakit para desteğine ihtiyaç duyan kişileri oldukça sevindirdi.

PTT ister şubeye giderek isterse de cep telefonundan mesaj göndererek kredi başvurularının yapılabileceğini belirtti. PTT ihtiyaç kredisi kampanyası ile krediyi şimdi kullanıp, ödemesine de 3 ay sonra başlamak mümkün. 3 ay sonra ödemeye başlanacak olan kredinin ise faizleri oldukça düşük seviyelerdedir.

son-dakika-pttden-20000-tllik-efsane-odeme-basladi

PTT SMS Başvurusu Yapmak

PTT üzerinden yapılan son açıklamalar ile kredi kullanmak mümkündür. PTT şubesine gitmeden SMS ile kredi başvuru yapmak isteyenler için yalnızca birkaç bilginin mesaj olarak iletilmesi yeterli olacaktır. Aktif bank aracılığı ile verilecek olan PTT İhtiyaç kredisinde uygun faiz oranları ile uygun ödeme seçenekleri vardır. PTT üzerinden acil nakit kredi kullanacak kişiler dilerse 3 ay ertelemeli olarak 36 aylık vade ile kredi kullanma imkanına sahiptir.

Cep telefonunuzun mesaj bölümünden 3050 numarasına atılacak SMS sayesinde kredi başvurusunu rahatlıkla yapabileceksiniz. Emekli maaşınızı PTT üzerinden almıyor iseniz mesaj kısmına “kredi” yazıp boşluk bıraktıktan sonra TC Kimlik numaranızı mesaja ekleyip bu mesajı 3050’ye gönderin. SMS ile yapılan bu başvuruda kredisi başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığı cep telefonunuza mesaj olarak gelecektir.