Kamu Haberleri

Son Dakika: POMEM 26. Dönem Polis Alımı Duyurusu! 7 Bin Polis Alımı Ne Zaman?

POMEM polis alımını merakla bekleyen vatandaşlar için kurumdan son dakika duyurusu geldi. Uzun bir süredir binlerce kişinin beklediği 26. dönem POMEM polis memuru alımı başvuru tarihleri belli oldu. Bunun yanı sıra polis olmak isteyen adaylarda aranan kriterler ve başvuru şartları da açıklandı. Polis olma hayali kuran binlerce gencin uzun zamandır beklediği müjdeli haber son dakika gelişmesi olarak ajanslarda yer aldı. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayınlanan 26. dönem POMEM polis alımı ilanına göre bu dönemde 7 bin polis alımı yapılacak. Aylardır beklenen POMEM polis alımı başvuru şartları nelerdir? İşte en çok merak edilen soruların yanıtları ve detaylar…

Polis Akademisi Başkanlığı’ndan son dakika duyurusu yapıldı. Yaylardır polis olma hayali kuran binlerce genci yakından ilgilendiren açıklamayla birlikte 26. dönem POMEM başvuru şartları ve tarihi açıklandı. POMEM tarafından yapılan açıklamada bu dönemde 7 bin polis alımı yapılacağı duyuruldu. Duyurunun ardından polis olmak isteyen gençler 7 bin polis alımı POMEM başvuru şartları hakkında detayları öğrenmek istiyor. POMEM polis alımı başvuru şartları nelerdir?

26. Dönem POMEM Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Polis Akademisi Başkanlığından yapılan açıklamaya şöyledir: “2018 veya 2019 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az (60,00), önlisans mezunları için yapılan 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı P93 puan türünden en az (65,00) ve üzeri puan alanlar arasından 06/06/2015 tarihli ve 29378 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde belirtilen diğer şartları taşımak kaydıyla lisans mezunu (5.040) erkek, (560) kadın, önlisans mezunu (1.260) erkek, (140) kadın olmak üzere toplam (7.000) öğrenci alımı yapılacaktır.”

26. Dönem POMEM başvuruları 14 Ekim 25 Ekim 2019 tarihleri arasında http://www.pa.edu.tr web sitesi üzerinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvuru işlemleri yapılabilecek. Kurum tarafından hazırlanan sınavlarda başarılı olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olan adaylar, polis memuru olarak atanacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı