PTT, öğrenciler ve ev hanımları için nakdi yardımda bulunuyor. BU yardımdan sadece ev hanımları ve öğrenciler değil aynı zamanda emekli ve çalışanlar da faydalanabiliyor.

Gözden kaçırmayın

Emekliye Müjdeli Haber: Emekliye Garanti Bankası 30000 TL Ödeme Veriyor Emekliye Müjdeli Haber: Emekliye Garanti Bankası 30000 TL Ödeme Veriyor

PTT, öğrenciler ve ev hanımları için nakdi yardımda bulunuyor. BU yardımdan sadece ev hanımları ve öğrenciler değil aynı zamanda emekli ve çalışanlar da faydalanabiliyor. Zor şartlarda hayatlarını idame ettirmek zorunda kalan insanlar için bu tarz yardımlar oldukça yararlı olabiliyor. PTT, bu durumu göz önünde bulundurarak insanlara 40.000 TL’yi 3 yıl vadeli şekilde vermeye başladı. Peki, ‘PTT’den kredi desteği almak için başvuru koşulları nelerdir?’ bu sorunun cevabına haberimizi okuyarak ulaşabilirsiniz.

Başvuru Koşulları Nelerdir?

Nakit paraya ihtiyacı olan insanlar bu destekten faydalanmak için gereken şartları incelemeye başladı. Aktif Bank ve PTT’nin ortak olarak çalıştığı bu kredi hizmetinden yararlanmak isteyenler için tek şartın 18 yaşından büyük olmak olduğu söylenebilir.

ptt2

Çeşitli nedenlerle bankalardan kredi kullanamayan insanların bu krediyi kullanması bekleniyor. Kredinin geri ödemesini ise 36 ay vadeli ve 3 ay ertelemeli olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bu nakit kredi yardımı başvurusu yapabilmenin en kolay yolu SMS olarak görülüyor. Bunun için Telefonunuzdan mesajlar kısmına girerek önce KREDİ yazıp ardından T.C. kimlik numaranızı eklemelisiniz. Daha sonra bu mesajı 3050’ye göndermelisiniz. Böylece başvurunuz değerlendirmeye alınır ve kredi başvurunuz onaylandığı takdirde tarafınıza bilgilendirme yapılır. SMS başvurusu haricinde internet bankacılığını kullanarak ya da bizzat şubeye giderek de başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonucu en kısa sürede size bildirilecektir.