Devletin nakit yardımları devam ediyor. Salın Destek Programı Faz 3 yardımları sonucu açıklandı.

Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı'ndan son dakika açıklaması geldi. Devlet destekleri pandemi döneminde ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara ulaşmaya devam ediyor. Salgın destek programı kapsamında üçüncüsü düzenlenen yardımlar aileleri ulaştırıldı.

Gözden kaçırmayın

Watsons Arapça Kataloğuna Tepki Büyüyor! Boykot Başlayınca Geri Adım Attılar! Watsons Arapça Kataloğuna Tepki Büyüyor! Boykot Başlayınca Geri Adım Attılar!

Faz 3 ile 16 Milyon TL Yardım

Devlet destek ve yardımları ile zorlu süreçlerde nakite ihtiyaç duyan hanelerin eline 1000 TL yardım ulaştı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık sosyal destek programının devam ettiğini belirtti. Covid-19 pandemisi nedeni ile dönemsel olarak nakit yardımına ihtiyaç duyan ailelerin yanında olduklarını belirten bakan, Faz-3 kapsamında 16 binden fazla aileye 1000 TL yardım yapılarak 16 milyon TL’den fazla nakit desteğinin ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığını aktardı.

Salgın dönemi boyunca Sosyal Destek Programının Faz-1 ve Faz-2 kısımları tamamlanmış ve zor durumda olan vatandaşlara yardımlar dağıtılmıştı. Program kapsamında Faz-3 aşamasında hanelere yardımlar hesaplara yatırılmaya devam ediyor. Başvuruların e-Devlet üzerinden yapıldığı program ile bugüne kadar ulaşan yardımlar ile ailelerin nakit ihtiyaçlarına cevap verildi.

7 Milyon 200 Bin Haneye Yardım Edildi

Destek programının 3. aşaması devam ederken bugüne kadar devlet tarafından ihitiyacı olan hanelere dağıtılan nakit miktarı 2.3 milyar TL’yi geçti. Hanelerine nakit yardımı ulaşan kişiler acil ihtiyaçlarını karşılarken yardım alan hane sayısı ise 7 milyon 200 bini aşmış durumda.

Bakan Derya Yanık ayrıca “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” Milli Dayanışma Kampanyası kapsamında sonra olarak 5 binden fazla haneye 1000’er tl olmak üzere 5.3 milyon TL’den fazla ödeme yapıldığını ifade etti

Merkezi Veri Tabanı

20 Nisan 2020 tarihinde başlatılan Sosyal Destek programı ile e-Devlet üzerinden alınmaya başlayan başvurular değerlendirme sürecinin ardından onay alarak vatandaşların hesaplarına nakit 1000 TL yardım yatırılmaya başlamıştı. Merkezi veritabanı üzerinde elde edilen bilgiler ile değerlendirmelerinin yapıldığı başvurular onay alma işlemleri tamamlandıktan sonr yardıma ihtiyacı oldupu kesinleien hanelere dönemsel olarak nakit yardımı yapılmaya devam ediliyor.