Son Dakika Müjdesini Bakan Duyurdu! Destek Ödemeleri En Az 2.000 TL Oluyor!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den bugün önemli bir açıklama geldi. Tarımsal destek ödemesi alan vatandaşlara büyük müjde veren Bekir Pakdemirli bundan sonra destek ödemelerinin miktarının kişi başı en az 2.000 TL olacağını duyurdu. 

Son Dakika Müjdesini Bakan Duyurdu! Destek Ödemeleri En Az 2.000 TL Oluyor!
15 Ekim 2020 - 16:50

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bugün yapmış olduğu açıklama ile tarımsal destek ödemesi alan vatandaşlara çok büyük bir müjde verdi. Bu desteklerin asgari miktarları hakkında bilgi veren Pakdemir'li destek ödemelerine yapılan zammı duyurdu.

MÜJDEYİ TARIM BAKANI DUYURDU

İzmir'de düzenlenen “Tarım Ormanının Geleceği Zirvesi” etkinliğinde konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli dikkat çeken açıklamalara imza attı. Bakan Pakdemirli burada yaptığı konuşmada, “Tarılsal destek bizim bakanlığımızın hayati önem verdiği bir konudur. Üretim yapan vatandaşımız devletini yanında görecektir. Bunun için her tarım çeşidinde destekleme ödemeleri yapıyoruz. Son altığımız karar ile 2.000 TL'nin altında destekleme ödemesi alan kimsenin kalmamasını uygun gördük.” dedi.

MALİYET SONRAKİ YILIN BÜTÇESİNDEN KARŞILANACAK

Yeni destek ödeme sisteminin gelecek yıldan itibaren devreye gireceğini söyleyen Bakan Pakdemirli, “Bakanlık olarak yaptığımız planlama ile yeni destek ödemesi sistemini 2021 yılından itibaren devreye sokuyoruz. Çiftçilerimize vereceğimiz destekler en az 2.000 TL olacak. Bunun altında destek ödemesi alan vatandaşımız kesinlik kalmayacak. Bunun finansmanını da bir sonraki yılın destek ödemesi bütçesinden karşılayacağız.” şeklinde konuştu.
Tarım sektörünün sürekli büyüme ivmesinde olduğunun altını çizen Bakan Bekir Pakdemirli, “Tarım sektöründe meydana gelen gelişmeler bizlere gurur veriyor. Tüm çeyreklerde sektörün büyüdüğünü görüyoruz. Üreticilerimize şimdi 12 yeni destek vermeye daha başlıyoruz. Ayrıca bakanlığımızca verilen 32 desteğin de kapsamını genişletiyoruz. Tarım ürünlerinde 18 yıllık süreçte 73 Milyar dolar dış ticaret fazlası verdik. Ülkemize tarımın katkısını sadece bu rakam bile ortaya koyuyor.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum