Son Dakika Kuvvetli Sağanak Yağış Uyarısı! Meteoroloji 24 İl İçin Sağanak Yağış Tahmininde Bulundu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasında yeniden kuvvetli sağanak yağış uyarısı verildi. Yarına dair tahminlerini kamuoyuna duyuran Meteoroloji 24 ilde kuvvetli sağanak yağışın etkin olacağını duyurarak yetkililerin ve vatandaşların tedbirli olmasını istedi.

Son Dakika Kuvvetli Sağanak Yağış Uyarısı! Meteoroloji 24 İl İçin Sağanak Yağış Tahmininde Bulundu!
13 Ekim 2020 - 17:52

Türkiye'de yağışlı havaların ülkenin bazı bölümlerinde etkin olmasına devam ediliyor. Bugün İzmir'de meydana gelen kuvvetli yağışlar kentte bölüm bölüm hayatı felç etti. Vatandaşlar yağışların ne zaman sona ereceğini merak ederken kötü haberi Meteoroloji Genel Müdürlüğü duyurdu.

METEOROLOJİ'DEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yarına dair hava durumu tahminleri yapılarak kamuoyu bilgilendirildi. Gerçekleşen son dakika duyurusuna göre Marmara'nın güneyi ve doğusu ile Kıyı Ege'de yağışlar yarın da devam edecek. Ayrıca kuvvetli sağanak yağışlar Ege Bölgesi'nin tamamında, Batı Karadeniz'in iç kesiminde ve Doğu Karadeniz kıyılarında da etkili olacak.24 İLDE KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞ ETKİLİ OLACAK!

Meteorolojiden yapılan bilgilendirmeye göre yarın 24 ilde kuvvetli sağanak yağış meydana gelecek. Edirne, İzmir, İstanbul, Manisa, Muğla, Aydın, Zonguldak, Düzce, Bartın, Kastamonu, Karabük, Çankırı, Eskişehir, Ankara, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Ardahan, Antalya, Bursa ve Bolu'da kuvvetli sağanak yağışlar etkili olacak.

YETKİLİ BİRİMLER SEL FELAKETİNE KARŞI UYARILDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkili birimlere de uyarı göndererek sağanak yağış beklenen illerde vatandaşların bilgilendirilmesini ve gereken tedbirlerin ivedilikle alınmasını istedi. Ani se ve su baskınları ihtimali nedeniyle bu illerde teyakkuza geçildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum