Gündem

Son dakika kar tatili açıklamaları! Kar tatili olan tüm il ve ilçelerin listesi

Bilecik, Kütahya, Eskişehir ve Ankara gibi illerde kar yağışı etkisini sürdürüyor. Vatandaşlar da kar tatili olan şehirleri merak ediyor. 6 Ocak 2020 Pazartesi günü Bilecik, Isparta, Eskişehir, Kütahya, Sivas’ın İmranlı ve Adıyaman’ın Çelikhan ve Sincik ilçelerinde okullar 1 gün tatil edildi. Vatandaşlar şimdi de 7 Ocak 2020 kar tatili olan bölgeleri araştırmaya başladı. 

Ankara’da da yoğun bir şekilde devam eden kar yağışı nedeniyle valilikten kar tatiline ilişkin bir açıklama yapılmadı.  

Sincik’te Eğitim ve Öğretime 1 Gün Ara Verildi 

Adıyaman’ın Sincik ilçesinde devam eden kar yağışı sebebiyle eğitime 1 gün ara verildiği açıklandı. Öte yandan devam eden kar yağışının pek çok köy yolunu ulaşıma kapattığı da belirtildi.  

Çelikhan’da Eğitime Kar Engeli 

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde de bazı okullar bugün tatil edildi. Köy yollarının da kapalı olması nedeniyle Askerhan İmam Hatip Okulu ile Cumhuriyet Ortaokulunda da kar tatili uygulanıyor. 

Gökçeada ve Bozcaada’da Eğitime Ara Verildi 

Çanakkale’nin Bozcaada ve Gökçeada ilçelerinde şiddetli fırtına nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. Dün başlayan ve saatteki hızı 100 km’ye ulaşan fırtına nedeniyle bölgedeki pek çok evin çatısı uçtu, kiremitler savruldu. 

İmranlı’da Kar Tatili 

Sivas’ın İmranlı ilçesinde bugün okullar tatil edildi. Bölgedeki tüm ilçelerde tatilin geçerli olduğu açıklandı. 

6 Ocak 2020 Kar Tatili Hangi Şehirlerde Uygulanıyor? 

Bugün itibariyle Kütahya, Eskişehir, Isparta ve Bilecik’te devam eden kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 1 gün ara verildi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı