İstanbul Boğazı'nın Karadeniz girişinde yabancı bir cisim görüldü! Mayın bulundu! Milli Savunma Bakanlığı söz konusu cismin etkisiz hale getirmek için işlemlerin başlandığını açıkladı. Boğaz ikinci bir emre kadar kapatıldı!

Son Dakika! İstanbul Boğazı'nın Karadeniz girişinde yabancı bir cisim görüldü! Boğazda görülen yabancı cismin Ukrayna'dan denizde sürüklenen mayınlardan biri olduğu düşünülüyor.

Milli Savunma Bakanlığı söz konusu bu cismin SAS Timleri tarafından emniyete alındığını açıkladı. Cismin etkisiz hale getirlmesi için inceleme çalışmalarının başladığı öğrenildi.

İstanbul Boğazı'nda balıkçıların fark ettiği ve mayına benzetilen cisim ülkeyi ayaklandırdı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ihbarlar üzerine harekete geçti.

İstanbul Boğazı'ndaki cismin Ukrayna'nın liman girişlerine döşediği mayınlardan biri olduğu tahmin ediliyor. 

Yapılan inceleme nedeniyle boğaz çift yönlü trafiğe kapatıldı.

SAVUNMA BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI!

Milli Savunma Bakanlığı konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı;

Gözden kaçırmayın

Cem Gürdeniz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Şu An Ne İş Yapıyor? Cem Gürdeniz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Şu An Ne İş Yapıyor?

"26 Mart 2022 tarihinde sabah saatlerinde İstanbul Boğazı açıklarında mayın benzeri bir cismin sivil ticari bir gemi tarafından tespit edilmesi üzerine olay mevkine Sualtı Savunma Timleri (SAS) süratle intikal ettirilmiştir"

Geçtiğimiz günlerde Rusya ve Ukrayna savaşında Ukrayna'nın Rus savaş gemilerini durdurmak için Karadeniz'e bıraktığı mayınların fırtına sonucu İstanbul'a kadar ulaşabileceği ifade edilmişti..