Son Dakika Haberi! 2020 KPSS Lisans Sonuçlarının Ne Zaman Açıklanacağı Belli Oldu!

Kamu kurumlarında işe girmek isteyen vatandaşlardan istenen en önemli şart olan KPSS ile alakalı olarak önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. KPSS lisans sonuçları için geri sayım devam ederken ÖSYM'den açıklama geldi. 2020 KPSS Lisans sonuçları ne zaman açıklanacak?

Son Dakika Haberi! 2020 KPSS Lisans Sonuçlarının Ne Zaman Açıklanacağı Belli Oldu!
18 Ekim 2020 - 19:38

Türkiye'de koronavirüs süreci nedeniyle çok sayıda sınavın yapılış tarihi ertelenmek zorunda kalınmıştı. Bu sınavlar normalleşme sürecinde hızlı bir planlama ile yapıldı. Şimdi ise bu sıravların sonuçlarının açıklanması büyük bir heyecanla bekleniyor. 2020 KPSS Lisans sınavının sonuçları da bunlardan birisi oldu. 2020 KPSS Lisans sonuçları ne zaman açıklanacak?

2020 KPSS LİSANS SONUÇLARININ AÇIKLANACAĞI TARİH BELLİ OLDU!

KPSS Lisans sonuçlarının açıklanmasına dair ÖSYM'den son dakika açıklaması geldi. ÖSYM tarafından KPSS Lisans sınavının sonuçlarının 22 Ekim 2020 tarihinde açıklanacağı duyuruldu. Bu duyuru büyük bir heyecanla bekleyiş içerisinde olan vatandaşlarıoldukça memnun etmeye yetti.2020 KPSS LİSANS SONUÇ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

ÖSYM tarafından 22 Ekim 2020'de KPSS Lisans sonuçlarının açıklanmasının ardından bu sonuçların sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağı da merak edilmeye başlandı. Bu sonuçlar ÖSYM'nin sınav sonuç açıklama sitesi olan sonuc.osym.gov.tr adresinden öğrenilebilecek. Vatandaşlar bu siteye TC Kimlik numaraları ve kişisel şifreleri ile giriş yaptıktan sonra sonuçları görebilecekler.

2020 KPSS LİSANS SONUÇLARI ERKEN AÇIKLANIR MI?

ÖSYM tarafından bazı sınavların sonuçlarının erken açılması vatandaşlarda 2020 KPSS Lisans için düşük ihtimalli de olsa bir beklenti yarattı. Bu beklenti eğer gerçekleşirse KPSS Lisans sonuçları 20 Ekim 2020 tarihinde açıklanacak.Ancak buna pek ihtimal verilmiyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum