Eğitim

Son dakika: EKPSS kura çekimi sonuçları açıklandı! EKPSS tercih sonuçları sorgulama ekranı ve tüm bilgiler

Engelli vatandaşların bugün en çok araştırdığı konulardan biri olan EKPSS kura çekimi bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan törenden sonra başladı. EKPSS kura çekimi heyecanı devam ederken vatandaşlar da sorgulama yapmak adına hangi sayfaya ulaşacağını merak ediyor. 

2016 – 2018 yılları arasında EKPSS’ye giren engelli vatandaşların tercih sürecinden sonra bu sonuçların açıklanma aşamasına gelindi. EKPSS kura çekimi sonucunda ÖSYM sonuç sayfasında da tercih sonuçları açıklanmış olacak. 

EKPSS Sonuç Sayfasına Ulaşmak için Tıklayın

EKPSS ile Hangi Kadrolara Alım Yapılıyor? 

İlkokul, ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunlarının tercih yapabileceği çok sayıda kadro var. İlk öğretim mezunları kadroları görebilmek için BURAYA tıklayabilir. 

ORTAÖĞRETİM MEZUNLARININ TERCİH KADROLARI

ÖNLİSANS MEZUNLARININ TERCİH KADROLARI

LİSANS MEZUNLARININ TERCİH KADROLARI

Yapılacak incelemelerin ardından gerekli şartları taşıyan adayların yerleştirileceği kadrolara atama süreci komisyonlar tarafından teklif edilecek. Ataması teklif edilen adayların farklı bir mülakat ya da sınav olmadan doğrudan ataması gerçekleştirilecek. Yerleştirildiği halde atama için belirlenen niteliklere sahip olmayan ya da talep edilen belgeleri yerleştirildiği kuruma göndermeyen adayların atamaları ise yapılmayacak. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı