Son Dakika Deprem Haberi! Ege Denizinde Gökçeada Açıklarında Yine Deprem Oldu!

Ege Denizi'nde devam eden depremlere bir yenisi daha eklendi. Dün gece gerçekleşen depremin ardından bugün saat 15:22'de bir yeni deprem daha meydana geldi. Deprem'in merkez üssünün Gökçeada'ya 127 km uzaklıkta olduğu bildirildi.

Son Dakika Deprem Haberi! Ege Denizinde Gökçeada Açıklarında Yine Deprem Oldu!
27 Eylül 2020 - 15:46

Türkiye ve çevresinde gerçekleşen depremlerin sayısı artmaya devam ediyor. Dün gece Ege Denizi'nde bir deprem meydana gelmişti. Sabah saatlerindeyse İran'da deprem gerçekleşti. Bugün saat 15:2'de iseyine Ege Denizi'nde bir deprem daha oldu.

EGE DENİZİ'NDE DEPREM!

Türkiye'de deprem konusunda otorite olarak kabul edilen iki kurum olan AFAD Deprem Dairesi ile Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından Ege Denizi'nde meydana gelen depremle alakalı olarak bilgilendirmeyapıldı. Gökçeada'ya 127 km uzaklıkta gerçekleşen depremin şiddetinin 4,4 olduğu açıklandı. Meydana gelen sarsıntı hafif şekilde Ege kıyılarından hissedildi.
 

KANDİLLİ FARKLI RAKAM AÇIKLADI
Öte yandan Kandilli Rasathanesi Ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından Ege Denizi'nde meydana gelen depremin büyüklüğü 4,5 olarak açıklandı. Her iki kurum deprem büyüklüğü konusunda zaman zaman farklı tespitler yapabiliyorlar.

Türkiye'de deprem konusunda vatandaşlarda ciddi bir endişe bulunuyor. Özellikle 2020 yılında sayısı ciddi şekildeartan orta büyüklükteki depremlerin büyükbir depremin habercisi olmasından korkuluyor. Uzmanlar gerek Marmara'da gerekse Batı Anadolu'da büyük bir depremin gerçekleşebileceğini uzun samandır beyan ediyorlar.


 YORUMLAR

  • 0 Yorum