Ekonomi

Son Dakika Altın Fiyatları! Altın Fiyatları Düşecek Mi? Uzmanlar Ne Diyor?

Son günlerde en çok merak edilen konular arasında altın fiyatları başta geliyor. Altın fiyatlarında hakim olan yükseliş yatırımcıların iştahını kabartırken vatandaşlar da altın birikimlerinin ne kadar arttığını öğrenmek istiyorlar. 8 Nisan 2020 Çarşamba altın fiyatları kaç lira oldu? Canlı altın fiyatları nereden takip edilir? Çeyrek altın, gram altın, tam altın, reşat altını, gremse altın, cumhuriyet altını kaç lira oldu?

Altın piyasası Mart ayında yaşanan sert düşüşüna rdından Nisan ayı başında toparlayarak düştüğü noktaya geri döndü. Bu durum yatırımcıların yeniden altına yönelmesini sağlarken gerçekleşen alımlarla altın fiyatları üst noktaya yükseldi.

Altın sektörünün uzmanlarına göre altın yatırımlarının kayıp yaşaması mümkün gözükmüyor. Günlük düşüşlerin telaşa kapılacak bir gelişme olmadığını vurgulayan uzmanlar altına yönelenlerin kazançlı çıkacağını bildirdiler.

Koronavirüsün ekonomileri tehdit etmesi sebebiyle yatırımcılar güvenli bir yatırım aracı ararken imdatlarına altın yetişti. Fiyatlarda yükseliş ivmesi yakalayan altının yeniden sert bir düşüş yaşaması çok uzak bir ihtimal olarak gösteriliyor.

Mevcut varlıklarını muhafaza etmek isteyen yatırımcılar altın ve doları tercih ederlerken ABD’de yaşanan gelişmeler sebebiyle altın daha da bir önem kazandı. Garanti kazanç ve muhafaza konusunda pek alternatif bulunmayan piyasalarda altının değerinin çok daha yüksek noktalara ulaşabileceği tahmin ediliyor.

Kapalıçarşı altın piyasasına göre altın çeşitlerinin 8 Nisan 2020 Çarşamba fiyatları şöyle:

Gram Altın: 358 TL

Tam Altın: 2372 TL

Yarım Altın: 1186 TL

Çeyrek Altın: 593 TL

Cumhuriyet Altını: 2416 TL

22 Ayar Bilezik: 328 TL

14 Ayar Altın: 209 TL

18 Ayar Altın: 269 TL

Reşat Altını: 2366 TL

Gremse Altın: 5930 TL

Hamit Altın: 2366 TL

Ons Altın: 1647 Dolar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı