Soluk borusuna kraker kaçan çocuk yaşamını yitirdi

Adana'da geçtiğimiz gün yaşanan üzücü olayda, 7 yaşındaki Muzaffer Gül yediği krakerin soluk borusuna kaçması sonucu yaşamını yitirdi.

Gündem 16.11.2021 - 19:24 16.11.2021 - 19:29 Ali Türk

Üzücü olay geçtiğimiz gün Adana'^da yaşandı.

Adana Sarıçam'da yaşamını sürdüren gül ailesinin 7 yaşındaki oğulları Muzaffer Gül, akşam evde cep telefonu ile video izlemeye başladı. Video izleyen çocuk diğer yandan kraker yemeye devam ederken, aniden  nefesi kesildi ve uzandığı koltuktan yere yığıldı.

Baba fark edince hastaneye yetiştirdi

Oğlunun fenalaştığını fark eden Aykut Gül, hemen kendi aracıyla özel hastaneye götürdü. Soluk borusuna kraker kaçtığı anlaşılan Gül, yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Küçük çocuğun cansız bedeni, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Video izlerken, aniden yere yığıldı

Adana Adli Tıp Kurumu'ndaki işlemlerin ardından Muzaffer Gül'ün cenazesi, dün öğleden sonra ailesine teslim edildi. Oğlunun cenazesini almaya gelen Aykut Gül, "Yemeğini yedikten sonra elindeki çubuk krakerle gülerek telefondan video izliyordu. Bir anda telefon elinden düştü sonra yere yığıldı. Hastaneye yetiştirdik ama rahmetli oldu" dedi.

Muzaffer Gül'ün cenazesi, Kızılkaş Mezarlığı'nda gözyaşlarıyla toprağa verildi. Küçük çocuğun kesin ölüm nedeni, otopsi sonucu belli olacak.

Yorumlar